25.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel programı, engelli vatandaşlar ve ailelerini bir araya getirdi

3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel programı, engelli vatandaşlar ve ailelerini bir araya getirdi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ev sahipliğinde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel programı, engelli vatandaşlar ve ailelerini bir araya getirdi. Programda, engelli kardeşlerimize destek olmanın ve onların hayatlarını kolaylaştırmanın önemine vurgu yapıldı. Başkan Çınar, “Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin sadece bir gün değil her gün yanında duruyor, hiçbir koşulda desteğimizi eksik etmiyoruz.” dedi.

Program, Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlama etkinliği ile renkli anlara sahne oldu. Programda yapılan konuşmalarda, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak ve onların sorunlarına çözüm bulmak adına çeşitli çalışmaların yapıldığına vurgu yapıldı. Ayrıca, Malatya İl Müftülüğü Kuran Kursu Öğrencisi görme engelli Yasin Marandan’ın kabartma yazı ile okuduğu Kuran Kerim Tilaveti sırasında duygusal anlar yaşandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yaptığı konuşmada, “Herkesin ve Herkesimin Belediyesi” anlayışıyla toplumun tüm kesimlerine yönelik hizmetlerde bulunduklarını ve özellikle engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmaya öncelik verdiklerini belirtti. Ayrıca, “Engelleri Kaldıran, Engelsiz Bir Yeşilyurt” hedefi doğrultusunda hayata geçirdikleri projelerle engelli ve özel bireylerin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik önemli adımlar attıklarını söyledi.

Programa katılan Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Kutsal Baytak da, engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtirken, engelli vatandaşların annelerine hitaben yaptığı konuşmada kendilerine teşekkür etti.

Ayrıca, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları da, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik hizmetlerinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundular.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen özel programa; Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Kutsal Baytak, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın eşi Semra Çınar, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Yılmaz, Malatya Otizm Spor Kulüp Başkanı Alaadin Başdaş, Malatya Down Sendromlular Spor Kulüp Başkanı Nursel Vardı, Malatya Müftülüğü İşitme ve Görme Engelli Koordinatörleri Mehmet Nuri Duran ve Sevim Çancı’nın yanı sıra engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Bu anlamlı programla, engelli vatandaşlara destek olmanın ve onların yaşamlarını kolaylaştırmanın önemi bir kez daha vurgulanmış oldu. Başkan Çınar’ın etkinlikteki konuşmalarıyla, Yeşilyurt Belediyesi’nin engelli bireylere sağladığı desteklerin devam edeceği ve önemli adımlar atılacağı da belirtilmiş oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın