22.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Ahşap mobilyalar, dairelerin vazgeçilmezi

Ahşap mobilyalar, dairelerin vazgeçilmezi

Basit, modern ve kullanışlı yaşam alanları ile Loft daireler, ülkemizde son dönemde lüks daire seçiminde trend olmaya başladı. Genelde endüstriyel alanların, garaj veya hangarların yaşam alanına dönüştürülmesi ile başlayan Loft daireler, talep arttıkça lüks projelere dahil edilmeye başladı. Genellikle çatı katlarında bulunan bu alanlar, minimum duvar kullanımı, gün ışığının mümkün olduğunca kullanılır olması ve asma katları ile ön plana çıkıyor.

Geniş alana sahip bu dairelerde dekorasyonda ahşap mobilyaların ön plana çıktığını belirten Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, “New York, Londra, Paris ve Stockholm, Loft mimarisinde öne çıkan şehirler. Özellikle tarihi ve kalabalık şehirlerde Loft mimari açısından Avrupa’da ön planda. Ülkemizde de son dönemde Loft daireler yaygınlaşmaya başladı. Bu dairelerin dekorasyonunda ise özgür bir anlayış hakim. Loft ev dekorasyonu için seçilen eşyaların endüstriyel ahşap karışımı mobilyalar olabileceğini unutmayın, mekanınıza hoş bir hava katacaktır.” dedi.

BÜYÜK AYDINLATMALAR OLMAZSA OLMAZLARDAN

“Loft daire dekorasyonu tasarlanırken büyük ölçekli mobilyaların kullanılabilir, ayrıca loft stilinde en önemli unsurlardan bir tanesi aydınlatmalar” diyen Davut Karaçak, iyi bir loft stilinde büyük ve göze hoş gelen aydınlatmaların kullanılması gerektiğini belirtiyor.

MASKULEN YAPI İÇİN DERİ DÖŞEME KULLANILABİLİR

Loft ev dekorasyonunda maskulen bir yapı elde etmek için yapılması gereknin vintage retro kumaşlar ile deri ağırlıklı döşeme kullanmak olduğunu söyleyen Karaçak, koltuklarınızın özellikle kol kısımlarında chester efektler uygulanması loft dekorasyon için tercih edilebilir” şeklinde tavsiyelerde bulundu.

KAYNAK : http://yenikadin.com/ahsap-mobilyalar-dairelerin-vazgecilmezi-8189724-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın