13.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Öznur Çalık : Beraberce yol almaya sonuna kadar kararlıyız

Öznur Çalık : Beraberce yol almaya sonuna kadar kararlıyız

Çalık:  “Beraberce yol almaya sonuna kadar kararlıyız”

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Yazihan ilçesinde katıldığı iftar yemeğinde, “Beraberce yol almaya sonuna kadar kararlıyız” dedi.

Milletvekili Çalık, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk’ün ilçe merkezinde verdiği iftar yemeğine katıldı. Masaları tek tek dolaşan Çalık, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’ye verilen desteklerden dolayı teşekkür etti.

Milletvekili Çalık, “31 Mart’tan sonra ilk kez bir araya geliyoruz. Ben bu vesile 31 Mart’ta Yazıhan’ın rekorunu kıran, en fazla desteği bu dönemde verdiniz, bu rekoru kırdığınız için Malatya’da da ikinci olduğunuz için hepiniz canı gönülden kutluyorum, ellerinize yüreklerinize sağlık diyorum.  Şimdiye kadar çok önemli hizmetler yaptık, bundan sonra da hizmet yapmaya devam edeceğiz.  Bu kültür merkezinden yollarımıza kadar, Boztepe Barajımıza kadar, İnşallah nasip olursa size getirilecek yeni yatırımlarımıza kadar, kilit taşı fabrikamıza kadar birçok ilçemizde olmayan yatırımları Yazıhan’a kazandırdık.  Bu kazanımlardaki en önemli rol Yazıhan başkanım Nevzat Öztürk’tür. Ben kendisini canı gönülden kutluyorum.  Allah ondan razı olsun. İkinci teşekkürümü ise Yazıhan ilçe başkanıma, muhtarlarıma ve bu hizmetin gelmesine vesile olmasına vesile olan Yazıhanlı hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Çalık konuşmasını şöyle sürdürdü;  “Burada şimdi bir yiğit kadın var, o yiğit kadın bizim kaymakamımız ve ‘Ben Yazıhan’lıyım’  diyor ve Sayın Cumhurbaşkanımız da İçişleri Bakanımızda, Yazıhanlılar da ve bizde çok seviyoruz. Bundan sonra Yazıhan’ın bütün sorunlarında Kaymakamımızın mihmandarlığında Belediye Başkanımız, meclis üyelerimiz, üzerimize ne düşüyorsa hep birlikte yapmaya,  bilinki beraberce yol almaya sonuna kadar kararlıyız.  Boztepe Barajı ile o ova sulandığında Yazıhan’ın nasıl mutlu olacağını biliyorduk. Yazıhan da son yaşanan, özellikle boruların patlamasından kaynaklı sulamada yaşanan kriz bütün vatandaşlarımız tarafından bizlere iletildi, muhtarlarınız aradı, ilçe başkanımız, Belediye Başkanımız aradı.  DSİ Genel Müdürümüz, Bölge Müdürümüz ve İl Müdürümüz sorunla yakından ilgileniyorlar. Çok hızlı şekilde tamirat ve tadilat yapılıyor. Allah nasip ederse en geç Salı gününe kadar sulama ile ilgili sorunlarımızda çözülmüş olacak.”

Çalık, iftardan sonra bir süre vatandaşlarla oturarak sohbet etti, sorun ve taleplerini dinledi.

Çalık, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk’ü de makamında ziyaret ederek, yeni dönem görevinde başarılar diledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın