21.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Aşk acısı estetiğe yönlendiriyor

Aşk acısı estetiğe yönlendiriyor

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, Sevgililer Günü öncesinde ilişkiler ve güzellik kavramının estetik operasyonlara bakışı nasıl etkilediğini aktardı. “Değişime ne zaman ihtiyaç duyarız?” diye soran Mamak, özellikle kadınların genelde aşk acısının ardından kendi vücuduna bakmaya başladığını belirtti.

Değişim ihtiyacı en çok boşanma sonrası görülüyor

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak “Kişinin istekleri ve uygun ameliyat veya uygulamaların seçimi; o kişinin sosyal ve özel yaşantısıyla da çok yakından ilgili bir durumdur” diyor. İstatistiklere göre geçen yıl evlenen çift sayısı 600 bin iken, 131 bin de boşanma gerçekleşmiş. Bir önceki yıla göre boşanma oranı ise yüzde 4,5 artmış durumda. Tabi ki her boşanmanın sebebi aldatmak veya aldatılmak değil. Ama aldatılmak veya boşanmak bir insanın hayatını değiştirebilen en önemli durumlardan birini oluşturuyor. Değişim ihtiyacı da en çok bu zor süreçlerde karşımıza çıkıyor. Aldatılma ile karşılaşmış birinin kendini sorgulaması, bedensel özelliklerini yargılaması ve diğer kadınlarla karşılaştırması kaçınılmaz olur” dedi.

Yenilenmenin en etkin yolu estetik

Peki kendimizi hangi zamanlarda sorguluyoruz? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak’a göre; ‘kişi yeni bir işe başlarken, yeni bir ilişkiye hazırlanırken, toplumda başka bir sıfatla tekrar yapılanırken yapıyor. Bu sorgulamada kadınlar daha çok neyi fark ediyor? Arkadaşlarının vücutlarına daha iyi baktığını, egzersiz yaptığını, kremlerini ve yüz bakımlarını hiç aksatmadan takip ettiklerini… Bu nedenle yenilenme sürecinin en önemli parçalarından birini de estetik uygulamalar oluşturuyor.

Değişim noktasında büyük kararlar vermeyin

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, “Estetik uygulamalara başlamak ister böyle bir aşamanın sonucunda alınan bir kararla, isterse yaşamınızın bir parçası dahilinde her ne sebeple olursa olsun, önemli olan kendi bedeninizde mutlu olmanız. Estetik işlemler hiç bir zaman bir başkası için yapılmaz; ne bir eş, ne bir sevgili ne de bir arkadaş… Estetik, değişim sürecinizi desteklemek ve size kendinizi daha iyi hissettirmek için vardır. Üzücü bir sürecin ardından değişim anlamında büyük kararlar vermek gerçekten iyi düşünülmesi gereken bir konudur. Bu konuda da size en iyi yol gösterici doktorunuz olacaktır. Doktorunuza yardımcı olacak en önemli şey ise kendinizi en doğru şekilde ifade etmenizdir. Karşılıklı güven ve iyi bir diyalog, iyi bir sonucun önemli aşamalarından biridir.” dedi.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/ask_acisi_estetige_yonlendiriyor.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın