14.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Başkan Geçit, Gençlerle Buluştu: “Geleceğin Teminatı Gençlerimiz”

Başkan Geçit, Gençlerle Buluştu: “Geleceğin Teminatı Gençlerimiz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi’nin yılsonu etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Tecrübe Paylaşımı” programında öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Geçit, gençlerin disiplin, azim ve kararlılıkla elde edecekleri akademik başarılarıyla Türkiye Yüzyılına değer katacaklarına vurgu yaptı.

Yeşilyurt Belediyesi’nin yeniden inşa ve ihya sürecini toplumun tüm kesimleriyle ortaklaşa yürüttüğünü ve özellikle genç neslin tespit ve önerilerini dikkate alan bir yönetim anlayışını benimsediğini belirten Başkan Geçit, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin sağlıklı koşullarda eğitim hayatlarını sürdürmeleri hepimizin ortak dileğidir” dedi.

Okulun konferans salonunda öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelen Başkan Geçit, öğrencilerin tüm sorularına samimiyetle cevap verdi. Başkan Geçit, soru-cevap formatında geçen söyleşide öğrencilere gelecek meslek hayatlarına ilişkin tavsiyelerde bulundu. “Gelişen teknoloji ve altyapı sizlere önemli fırsatlar sunuyor. Büyük düşünün, bol bol kitap okuyun ve yabancı diller öğrenmeye çaba sarf edin. Kendinize güvenirseniz başaramayacağınız, aşamayacağınız hiçbir engel yok, yeter ki inanın. İnanmak başarmanın yarısıdır. Bilginin en değerli maden olduğunu asla unutmayın” diyerek gençlerin potansiyeline olan inancını dile getirdi.

Öğrencilerden gelecekle ilgili hedefler belirlemelerini ve bu hedeflere ulaşmak için çok çalışmaları gerektiğini vurgulayan Başkan Geçit, “İlçemizdeki tüm eğitim kurumları bizim için çok değerlidir, belediye olarak okullarımızın en güzel şartlarda eğitim hizmetlerini sunması için her türlü desteği veriyoruz. Yeni dönemde yapacağımız hizmetler ve projelerimizle öğrencilerimizin her alanda başarılı, her alanda kendisini öne çıkartan bir birey haline dönüşmesine katkı sunacağız. Üzerimize düşen her türlü görevi bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Başkan Geçit, programın sonunda Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, tüm öğretmenlere ve okul yöneticilerine teşekkür ederek, tüm öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın