22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Başkan Gürkan, Recepliler Derneği , Hekimhan Söğütlü Mahalllesi Sakinleri ve Orduzu Bağdat Cami Yaşatma Derneği Yetkilileri ile bir araya geldi

Başkan Gürkan, Recepliler Derneği , Hekimhan Söğütlü Mahalllesi Sakinleri ve Orduzu Bağdat Cami Yaşatma Derneği Yetkilileri ile bir araya geldi

RECEPLİLER DERNEĞİNDEN BAŞKAN GÜRKAN’A ZİYARET

“RECEPLİLER DERNEĞİ HER ZAMAN YANIMIZDA OLDULAR”

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Recepliler Derneği Başkanı Ali Bakırcı ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul ederek, bir süre görüştü. Başkan Gürkan, “Recepliler ve Recepliler Derneği her zaman yanımızda oldular ve bizimle beraber hareket ettiler” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gürkan, Recepliler Derneğinin önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade ederek, Recepliler Derneğinin dayanışma, birlik ve beraberlik ruhu ile hareket etliklerini söyledi.

Recepliler Derneği olarak daima Başkan Gürkan’ın destekçisi olduklarından bahseden Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Doğan Durmaz, “Biz, Recepliler Derneği olarak başkanımızın yanındayız. Biz gece saat 12 bile olsa başkanımızı arıyoruz ve bizim telefonlarımıza cevap veriyor. Biz başkanımızdan razıyız, Allah’ta başkanımızdan razı olsun” diye konuştu.

Recepliler Derneği Başkanı Ali Bakırcı ise “Öncelikle başkanımızın bizleri makamında ağırladığı için kendilerine teşekkür ederiz. Biz başkanımızdan razıyız Allah’ta başkanımızdan razı olsun” kelimelerine yer verdi.

Recepliler Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Gürkan, “Recepliler ve Recepliler Derneği her zaman yanımızda oldular ve bizimle beraber hareket ettiler. Bundan sonra da yine beraber olacağız ve ‘durmak yok yola devam’ mantığı içerisinde yürüyeceğiz.

Recepliler Derneğinin binasının depremden dolayı yıkılması nedeniyle bazı problemleri var. Yerinde dönüşüm hak sahipliği noktasındaki problemlerinin çözülmesinde gerek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın ilgili müdürlükleri ve yetkilileriyle gerekse de Büyükşehir Belediyemizin İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı olarak konuyu yakinen takip edeceğiz. Recepliler Derneği sivil toplum kuruluşları içerisinde önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Dayanışma ruhu içerisinde hareket eden vatanımıza, milletimize, ülkemize bağlı ve şehrin geleceğinde paydaş olan önemli bir dernektir. Recepliler Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini burada ağırlamaktan da mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

ORDUZU BAĞDAT CAMİ YAPTIRMA VE YAŞATMA DERNEĞİ’NDEN BAŞKAN GÜRKAN’A ZİYARET

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Orduzu Bağdat Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Sabri Duran ve mütevelli heyeti üyelerini kabul ederek bir süre görüştü.

Yücetaş: Başkanımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum

Malatya’daki mevcut camilerde ve Orduzu Bağdat Cami’nin yapımında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın çalışmaları olduğunu dile getiren Orduzu Bağdat Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Üyesi Emin Yücetaş, “Başkanımızın cami noktasında çalışmalarını biz yakından takip ediyoruz. Sadece, Bağdat Camisi ile ilgili değil; Malatya’daki mevcut camiler üzerinde de çok emeği var. Özellikle bu noktada kendisine teşekkür ediyoruz. Bunun yanında biz Sayın Başkanımla birbirimizi çocukluktan beri tanıyoruz. Bizimle aynı şekilde düşünen, aynı şekilde mücadele veren ve hakikaten Malatya’nın geleceği için bugüne kadar yapılmayanın pek çoğunu yapmış olduğu için yine kendisine teşekkür ediyorum. Özellikle, Kuru Kayısı Lisanslı Deposu, Malatya’nın medarı iftarı, Türkiye’nin temsil edileceği mükemmel binalardan bir tanesidir. Başkanımıza yapmış olduğu çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Malatya’da Sivil Toplum Kuruluşlarıyla her zaman istişare halindeyiz hareket ederek Malatya’mıza hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Söğüt Mahalle Muhtarı ve Mahalle Sakinleriyle bir araya gelen Başkan Gürkan,

“MEMLEKETİMİZE HİZMET ETMEYE HEP BİRLİKTE DEVAM EDECEĞİZ”

Hekimhan İlçesi Söğüt Mahalle Muhtarı İsmail Yaşar ve mahalle sakinlerini mahallelerine yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Yapılan hizmetlere karşı insanların çok alicenap ve kadirşinas olduğunu belirten Başkan Gürkan, Durmak yok yola devam ederek memleketimize hizmet etmeye hep birlikte devam edeceklerini ifade etti.

Yaşar: Her zaman destekçiniz olduğumuzu bilmenizi istiyoruz

Mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunduklarını belirten Hekimhan İlçesi Söğüt Mahalle muhtarı İsmail Yaşar ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Sahadaki çalışmalarından dolayı, gerek pandemi döneminde olsun gerekse deprem döneminde olsun Sayın Başkanımız her zaman yanımızda oldu. Yolumuzda, suyumuzda hiçbir sıkıntı olmadı. Mahalle sakinleri olarak yapılan hizmetlerden dolayı hem bir teşekkür etmek hem de her zaman başkanımızın destekçisi olduğumuzu ve başkanımızı yeniden başkan olarak görmek istiyoruz” dedi.

Gürkan: Durmak yok yola devam edeceğiz

Söğüt Mahallesi sakinlerine teşekkür eden Başkan Gürkan, “ Bizim görevimiz hizmet etmektir. İnsanlarımız hizmete karşı çok alicenap kadirşinastır. Hizmet edeni unutmuyor ve hakkını veriyor. Söğüt Mahallesi Hekimhan İlçemizin güzel bir mahallesidir. Çalışkan bir muhtarımız var. Söğüt Mahallesini sosyal ve kültürel anlamda altyapı ve üstyapı anlamında sorunsuz bir hale getirme noktasında gecesini gündüzüne katarak çalışmakta. Muhtarımızın şahsında mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Durmak yok yola devam ederek memleketimize hizmet etmeye hep birlikte devam edeceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın