13.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Battalgazi Belediyesi , Yeni Hizmet Binasını Gezdiler

Battalgazi Belediyesi , Yeni Hizmet Binasını Gezdiler

Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binasında Çalışmalar Devam Ediyor

BAŞKAN ÇAKIR, “HİZMET BİNASINDA TÜM DETAYLAR DÜŞÜNÜLMÜŞ”

BAŞKAN GÜRKAN, “HİZMET BİNAMIZ BİRÇOK MEDENİYETİN İZİNİ TAŞIYACAK”

KAHTALI, “HER ZAMAN HİZMETLERİN ÖNCÜSÜ OLDUK”

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  beraberinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda incelemelerde bulundu. Başkan Çakır ve Kahtalı, Battalgazi ilçesine güzel bir belediye hizmet binasının kazandırıldığını ifade ettiler.

  Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  beraberinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda incelemelerde bulundu. Başkan Gürkan, yeni hizmet binası ile ilgili Başkan Çakır’a ve ak Parti İl Başkanı Kahtalı’ya bilgiler verdi. Yapılan incelemenin ardından habercilere konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi ilçesine birçok medeniyetin izini taşıyacak bir hizmet binası kazandıracaklarını belirterek, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla ve İl başkanımızla birlikte inşaat yerini gezdik. Bina ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımız ve il başkanımızla görüş ve önerileri noktasında neler yapılabilir, dizayn açısından önerilerini aldık. Biraz sonra sunumda da ortak bir payda ile görüş ve düşüncelerimizi ifade edeceğiz. Bu binamızın bu sürecinde bizleri ziyaret eden Büyük şehir Belediye Başkanımıza ve İl Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, yapılan hizmet binasında tüm detayların düşünüldüğüne dikkat çekerek, “Battalgazi Belediyemizin başlatmış olduğu hizmet binasının inşaatını gezdik. Hızlı bir mesafe alınmış. Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. Güzel planlanmış. Verimli detayları düşünülmüş, personele ve birimlere göre bir yapılanma olmuş ve hızlıda gitmiş. Burası onlarca yıl hizmet verecek çok kalıcı ve güzel bir bina olmuş. Tabi bu binalar önemli. Battalgazi Belediye’mizin büyükşehirle birlikte büyükşehir yapılanması ve merkez ilçelerin yapılanması önemli. Burada çok önemli bir adım atılmış oldu ileriye dönük. Çünkü ilk dönem en zor dönemlerden biri. Büyükşehrin ilk yapılanma dönemi. Hem idari, fiziki, altyapı, makina parkları, bunlar hem maddi anlamda ciddi bir külfet getiriyor, hem de yapılanma saha hakimiyetinin sağlıklı yürütülebilmesi için bunlar elzem. Güzel bir idari bina ortaya çıkmış. Bu binaların fonksiyonlu ve verimli olması çok önemli. Bütün detaylar düşünülmüş. Ellerine sağlık. Çok hızlı bir mesafe alınmış. İnşallah Malatya’mıza uzun yıllar hizmet edecek güzel bir hizmet binası ortaya çıkmış. Emeği geçenlere başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’da, AK Partili belediyelerin hizmette öncü olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanıma ve Battalgazi Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Ak Belediyeler olarak her zaman hizmetlerin öncüsü oluyoruz. Bugün burada büyükşehir olduktan sonra iki metropol büyük ilçemiz oldu. Bunlardan biriside Battalgazi İlçemiz. 300 bine yakın insana hizmet alabilmesi için rahat ve ferah bir ortama ihtiyaç vardı. Birçok beldenin kapanmasından oluşan büyük bir coğrafya. Malatya iline baktığınızda yarısını hemen hemen teşkil eden bir ilçe Battalgazi. Bu anlamda da vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alması için bir hizmet binasına ihtiyacımız vardı. Bu anlamda sayın başkanımda bunu öngörerek hizmetlerimizin başına alarak Battalgazi’deki vatandaşlarımıza bu binayı kazandırmak için gayret ettiler. Hem Büyükşehir Belediye başkanımıza, hem de Battalgazi Belediye başkanımıza ve diğer başkanlarımıza yapmış oldukları Ak belediye çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

battalgazi_hizmet_binasi

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın