17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Battalgazi’ye 10 Milyon Liralık Spor Yatırımı

Battalgazi’ye 10 Milyon Liralık Spor Yatırımı

BATTALGAZİYE 10 MİLYON LİRALIK SPOR YATIRIMI

BAKAN KASAPOĞLU: “İNSANIMIZIN SPORLA BULUŞMASINI HEDEFLİYORUZ”

Bir dizi ziyaretler için Malatya’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Battalgazi için yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler aktardı. Hanımınçiftliği mahallesi, Battalgazi mahallesi, Selçuklu mahallesi, İskender mahallesi, Hatunsuyu Mahallesi, Başharık Mahallesi ve Eskimalatya mahallesine semt sahaları kazandıracaklarının altını çizen Bakan Kasapoğlu, Orduzu mahallesin de ise nizami şartlara uygun sentetik bir sahayı gençlerin hizmetine açacaklarının müjdesini verdi. Battalgazi Bölgesine yapılacak yatırımların 10 milyon civarında olduğu ifade edildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu’na bu ziyarette Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık ve Bülent Tüfenkci, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Ahmet Dilsiz ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci eşlik etti. Başkan Güder ve Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Yatırımları kapsamında ilçeye yapılacak olan yatırımlar hakkında istişarelerde bulunuldu. Bakan Kasapoğlu ve Başkan Güder arasında imzalanan protokolün sözleşmesinin ardından, yatırımların kısa sürede Battalgazi’ye kazandırılacağının altı çizildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Bakan Kasapoğlu ile ilçeye yapılacak olan yatırımlarla ilgili Battalgazi halkı adına teşekkürlerini ileten başkan Güder, Gençlik ve Spor Bakanlığının yapacağı spor yatırımlarıyla birlikte kadın erkek genç ve ihtiyarların spora ulaşmalarının önünün açılacağını ifade etti.

BAŞKAN GÜDER: “YATIRIMLAR KISA SÜREDE İLÇEMİZE KAZANDIRILACAK”

Başkan Güder, Battalgazili gençler için yapılması planlanan Sentetik çim yüzeyli futbol sahaları ile basketbol ve voleybol sahalarının bölge için çok önemli olduğunun altını çizen başkan Güder, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öncelikle sizleri Malatya’mızda görmek bizleri çok ama çok mutlu etti. Memleketimize gelirken de yine müjdelerle geldiniz. Bu müjdelerde bizi ziyadesiyle memnun etti. Sizlere kısa olarak ilçemizden bahsetmek istiyorum. Battalgazi ilçemiz Malatya’mızın 2 metropol ilçesinden bir tanesi. 310 bin civarında nüfusa sahip bir ilçeyiz. Diğer metropol ilçemiz ile kıyasladığımızda ilçemiz göç alan bir ilçe. Dışarıdan çok göç alıyoruz. Malatya’mızın eski yerleşke yerlerinin bulunduğu bir ilçe. Medeniyetlerin şekillendiği bir yerden bahsediyoruz. Yine bölgemizde tarihi dip derinliği M.Ö 5500 yıllara dayanan Arslantepe Höyüğü’müz var. Bizler Battalgazi’yi tarif ederken Medeniyetin Kalbi diye tarif ediyoruz. Daha önce Milletvekillerimiz ile birlikte yapmış olduğumuz ziyaretlerde Battalgazi bölgesi için yarı olimpik yüzme havuzu müjdesini vermiştiniz. İnşallah o başta olmak üzere halı sahalar, voleybol ve basketbol sahaları, mini basketbol sahaları ve daha önce 5 olan halı saha sayımızı bugün sizin talimatınız ile 7’ye çıkarmış olmakla beraber, bu yatırımları sizin sayenizde ilçemize kazandırmış olacağız. Bu yatırımların ilçemize kazandırılmasına vesile olan başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu’na, Bakan Yardımcılarımıza, bu süreçte bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen AK Parti MKYK Üyemiz Öznur Çalık hanımefendiye ve diğer vekillerimize çok teşekkür ediyoruz. Yatırımlarımız en kısa sürede ilçemize kazandırılacak. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

BAKAN KASAPOĞLU: “GAYRETLERİNDEN DOLAYI OSMAN BAŞKANIMIZI KUTLUYORUM”

Yapılacak olan yatırımlarla Battalgazi ilçesini spor anlamında ileriye taşıyacaklarının altını çizen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu: “Bu içten ev sahipliği için Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e teşekkür ediyorum. Malatya’nın hemşerisi olmak hem övünç meselesi hem de büyük bir sorumluluktur. Malatya’mızın dört bir tarafına en güzel şekilde hizmet etme planımız olduğu gibi Battalgazi ilçemize de gerek spor anlamında gerekse Gençlik yatırımlarımızla en iyisini hak eden halkımıza bunu sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün Malatya’mızın dört bir yanında hitap eden önemli projelerimizin protokollerini gerçekleştirdik. Başkanımızın da az önce belirttiği gibi Battalgazi ilçemiz metropol ilçelerimizden bir tanesi. Butik çalışmalarımız devasa yatırımlarımızın yanında çok büyük önem arz ediyor. Salonlarımız, yüzme havuzlarımız, gençlik merkezlerimiz ve semt sahalarımız bizler için önemlidir. Pek çoğunun protokolünü gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Yapmış olduğumuz istişareler sonunda Hanımınçiftliği mahallesi, Battalgazi mahallesi, Selçuklu mahallesi, İskender mahallesi, Başharık Mahallesi, Hatunsuyu ve Eskimalatya mahallesine semt sahaları kazandıracağız. Bunun yanında Orduzu mahallemize sentetik nizami şartlarda bir saha kazandıracağız. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i gayretlerinden dolayı kutluyorum. Milletvekillerimize de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. El ele vererek Battalgazi ilçemizi çok daha yukarılara taşıyacağız. Yarınların şampiyonlarını ve donanımlı gençlerimizi birlikte yetiştireceğiz. Yatırımlarımız hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” Şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’na el dokuması halı ve Malatya Kayısısı hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın