26.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

beydagihaberajansi.com Muhafazakar Giyimde Yapılan Trajikomik Hatalar

beydagihaberajansi.com Muhafazakar Giyimde Yapılan Trajikomik Hatalar

Hala Genç Misin?

Kadınların yaptığı en belirgin giyim hatalarından birisi yaşına uygun giyinmemek! İlerleyen yaşla beraber ortaya çıkan bu giyim hatası gençliklerinde giydiği ve kendilerine yakıştığını düşündüğü kıyafetlerde takılıp kalanları kapsıyor.

Değişen onca şeye rağmen, değişen vücut yapısına rağmen yıllardır aynı stilde giyinen ve aynı aksesuarları kullanmaya çalışan kadınlar maalesef ki hoş bir görünüm sergilemiyorlar. Hatta öyle ki, çevreden gelen “aa anne kız mısınız, abla kardeş gibi gözüküyorsunuz” cümlelerini duyduğunda ruhu okşanan büyüklerimiz bir yerde hata yaptıklarının farkına varmadan genç gözüktüklerini düşünerek mutlu oluyorlar. Modayı yakından takip edip son trendleri uygulamaya çalışmasanız da güncel olana uymak, yaşınıza ve vücudunuza uygun seçimler yapmak sizi bu hatadan kurtarır.

Yaşıtlarım Ne Giyiniyorsa Ben De Giyebilir miyim?

Tüm gençlerin ruhunda olan birbirini tekrar etme eğilimi tesettürlü gençler arasında da çokça görülüyor. Teknoloji ve iletişim çağının nimetlerinden faydalanan genç arkadaşlar ise başkasının üzerinde gördüğü kıyafeti kendisi için de uygun olabileceğini düşünerek kullanabiliyor.
Burada yapılan iki hata var! Birincisi herkesin vücut yapısının farklı olduğunu bilmek ve kıyafetin kendi vücut yapımıza uygun olup olmadığını kontrol etmek. Eğer bunu yapmadan sırf karşımızdakine çok yakıştı diye bir kıyafete sahip olmak istiyorsak ilk hatayı çoktan yaptık bile. İkincisi ise tesettür giyim ölçüsüne uyup uymadığını kontrol etmek. Üzerine uzun bir tunik giyerim diye alınan jeanler, cool görünmek çok moda diye özensizce bağlanan eşarplar iyi görünmenize değil basit durmanıza neden oluyor. Bizden söylemesi!

Allı Pullu Elbisem

Yanlış elbise yoktur, yanlış yerde yanlış tercih vardır! Özellikle yaz sezonunda katıldığımız her düğünde ya da nişanda “gelinin kız kardeşi” formunda olmak yapılan en büyük giyim hatalarından biri. Elbisenizde ne kadar çok pul ne kadar çok detay varsa o kadar şık olmuyorsunuz! Aksine rüküşlük merdivenlerinde zirveyi oynuyorsunuz.
Tesettürlü kadınların özel günlerde yaptığı giyim hatalarını saymaya kalksak eminiz ki uzun bir liste hazırlamamız gerekecek. Ama kısaca şunu söyleyebiliriz ki; 90’lı yılların allı pullu elbiseleri, fırfırlı etekleri, drapeli kolları, her yerinden ayrı fırlayan detayları artık tarihin tozlu sayfalarında kalsın. Bırakın ruhunuzun ve yüzünüzün güzelliği kıyafetinizin cafcafı arasında sıkışıp kalmasın.

Gösterişli Türbanın Trajikomik Hikayesi

Belki bazılarımız tecrübe etti, bazılarımız ise o kabus gibi görüntüyü başkasının üzerinde gördü!
Kaç gelin adayı kuaförlerin pususuna düşerek, “nişan başı ya da gelin başı gösterişli olur” safsatasına kurban gitmedi ki… Kaç genç kız “ağabeyinin düğününde şöyle şatafatlı bir türban yaptırmalısın” sözlerinin etkisinde güzelim başörtüsüne onlarca taş, boncuk ve hatta saç tacı takmadı ki… Bu hatalardan uzak durmalısınız. Sade bir şalın zarif bir abiye elbiseyi nasıl da güzel tamamlayacağına inanamazsınız. Unutmayın “Sadece çok akıllı kadınlar, sade bir stile sahip olmayı başarabilirler.”

Parlak ve Renkli Boneler

Eşarpla uyum sağladığını düşünerek takılan renkli ve parlak saten bonelerle bir sorunumuz yok ancak oluşturdukları görüntü ile ciddi bir sorunumuz var. Çünkü bu tam anlamıyla bir giyim hatası!
Yüzünüze bakıldığında ilk dikkati çekenin renkli bonenin olmasını isteyeceğinizden emin değiliz. Çok eski yıllara dayanan renkli saten boneleri geçmiş yıllarda yapmışsanız gülün geçin ve bu hataya bir daha asla yanaşmayın.

Toplantıya Mı, Altın Gününe Mi?

Her yaşın, her yerin kaldırabileceği bir giyim kuralı vardır. Bir avukat, bir öğretmen ya da bir müdür altın gününe gider giyinip toplantıya giderse ne olur? Karşımızdakilere verdiğimiz izlenim yıkılır ve onca zamanlık iş tecrübemizi gölgelenmiş olur.

Aceleci Olmayın!

Çabucak evden çıkmanız gereken zamanlarda dahi aynaya bakıp bir yerde yanlışlık var mı diye kendinizi süzün. Kadınların en çok yaptığı giyim hatalarından birisi de kıyafetlerin altından belli olan çamaşır izleridir.
Giyeceğiniz kıyafetin iç çamaşırlarınızı belli etmediğinden emin olun! Giydiğiniz kıyafete uygun ve dışarıdan belli olmayacak iç çamaşırlarını tercih etmelisiniz.

KAYNAK : http://yenikadin.com/muhafazakar-giyimde-yapilan-trajikomik-hatalar-8507400-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın