22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, -“İsrafı engelleyeceğiz, sağa-sola giden hortumları keseceğiz”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, -“İsrafı engelleyeceğiz, sağa-sola giden hortumları keseceğiz”

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Malatya’nın derdi çok, Malatyalıların derdi çok, kime anlatacaklarını bilemiyorlar, çünkü sokakta ve çarşıda milletvekillerini, belediye başkanlarını göremiyorlar, göremedikleri içinde bu şikayetlerini CİMER’e yazıyorlar. CİMER’e yazmakla olmuyor, siz CİMER’e yazsanız bile kimse okumuyor. Ne yapacağız? 31 Mart’ta sandıklara gideceğiz ve oylarımızı Yeniden Refah Partisi’ne kullanacağız” dedi.

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, 31 Mart yerel seçim çalışmalarını toplantılarda vatandaşlarla bir araya gelerek sürdürüyor.

-“Biz çarşıdaki aldatılmış insanların umudu olacağız”

Gündüzbey Mahallesinde sohbet toplantısında konuşan Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Biz hep insanlarımızla iç içe olarak onların sıkıntılarını dinliyoruz. Biz sadece siyaseti bir yerlere, koltuklara gelmek için yapmıyoruz. Siyaseti milletimize hizmet etmek için yapıyoruz, siyaseti bir koltuk sevdası için yapmıyoruz. Bizim başka bir amacımız yoktur. 31 Mart’ta sandıklardan Yeniden Refah Partisi çıkacaktır, buna ben inanıyorum, sizde inanın. Çünkü biz çarşıdaki aldatılmış insanların umudu olacağız. Seçimi kazandığımız zaman Yeşilyurt ve Gündüzbey’i tarihi dokusunu bozmadan, tarihi dokusuna uygun bir şekilde imar edeceğiz. Bunu ancak inanmış ve istekli insanlar yapar. Birileri tarafından atanmış olan insanlar bunu yapamaz. Ben sizlerin içinizden gelen bir kardeşinizim. 31 Mart seçimlerinde başta Malatya Büyükşehir, Yeşilyurt ve Battalgazi ilçeleri başta olmak üzere diğer ilçeleri kazanarak, Malatyalılara en güzel hizmeti yapacağız” diye konuştu.

-“İsrafı engelleyeceğiz, sağa-sola giden hortumları keseceğiz”

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ayetullah Geçen’in bir düğün salonunda düzenlemiş olduğu seçim toplantısına katılan kalabalık bir toplulukla buluşan Bilal Yıldırım, “Biz belediyeleri kazandığımız zaman, israfı engelleyerek, sağa-sola giden hortumları keserek, bir havuzda toplayıp bunu Malatyalılar için harcayacağız. Malatya’nın derdi çok, Malatyalıların derdi çok, kime anlatacaklarını bilemiyorlar. Çünkü sokakta ve çarşıda milletvekillerini, belediye başkanlarını göremiyorlar, göremedikleri içinde bu şikayetlerini CİMER’e yazıyorlar. CİMER’e yazmakla olmuyor, siz CİMER’e yazsanız bile kimse okumuyor. Ne yapacağız? 31 Mart’ta sandıklara gideceğiz ve oylarımızı Yeniden Refah Partisi’ne kullanacağız. Akşam sandıkları açıldığında oylar Yeniden Refaha çıktığında hükümet yetkilileri de bakacaklar ki; Malatya’da bir şikâyet ve sıkıntı var. O zaman işte diyecekler ki, ‘CİMER’in sonuçları buraya geldi’. İşte o zaman hükümet kendisine çeki düzen verecek ve Malatya’ya da gereken yardımı yapacak. 31 Mart’ta bunlara gerekli cevabı verdiğimizde Malatya’ya nasıl hizmet geldiğini göreceksiniz.  Bizler bu işe gönüllü insanlarız, bizler dertli insanlarız, bizler sizlere hizmet etmek istiyoruz. Bizler birileri tarafından ısmarlama ile gelmedik, bizler sizin içinden çıkıp, size hizmet etmek istiyoruz. İktidara sarı kart göstermenin zamanıdır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. 31 Mart’ta sandıklardan Yeniden Refah Partisi’ni çıkaracağız.” İfadelerini kaydetti.

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım’ın Seçim Vaatleri ve Eleştirileri

Bilal Yıldırım’ın Gündüzbey Mahallesi Sohbet Toplantısında Yapmış Olduğu Konuşma:

 • Vatandaşlarla iç içe olarak sıkıntılarını dinlediğini ve siyaseti koltuk sevdası için değil, millete hizmet için yaptığını vurguladı.
 • 31 Mart’ta Yeniden Refah Partisi’nin Malatya’da kazanacağına inandığını ve çarşıdaki aldatılmış insanların umudu olacaklarını söyledi.
 • Yeşilyurt ve Gündüzbey’i tarihi dokusunu bozmadan imar edeceklerini ve bunu ancak inanmış ve istekli insanların yapabileceğini belirtti.
 • Malatyalılara en güzel hizmeti sunmak için Yeşilyurt, Battalgazi ve diğer ilçeleri de kazanmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Bilal Yıldırım’ın Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ayetullah Geçen’in Düzenlemiş Olduğu Seçim Toplantısında Yapmış Olduğu Konuşma:

 • Belediyelerde israfı engelleyeceklerini, sağa sola giden hortumları keseceklerini ve bu parayı Malatyalılar için kullanacaklarını söyledi.
 • Malatyalıların dertlerini anlatacak kimseyi bulamadıklarını ve CİMER’e yazmakla da çözüm bulamadıklarını dile getirdi.
 • 31 Mart’ta Yeniden Refah Partisi’ne oy vererek hükümete Malatya’da bir sıkıntı olduğunu göstereceklerini savundu.
 • Hükümetin Malatya’ya gereken yardımı yapması için 31 Mart’ta gerekli cevabı vermeleri gerektiğini vurguladı.
 • Kendilerinin gönüllü ve dertli insanlar olduğunu, birileri tarafından ısmarlama ile gelmediklerini ve Malatyalılara hizmet etmek istediklerini ifade etti.
 • İktidara sarı kart göstermenin zamanının geldiğini ve 31 Mart’ta Yeniden Refah Partisi’nin kazanacağını söyledi.

Genel Değerlendirme:

Bilal Yıldırım’ın konuşmalarında öne çıkan bazı vaatler ve eleştiriler şunlardır:

Vaatler:

 • İsrafı engellemek
 • Hortumları kesmek
 • Tarihi dokuyu korumak
 • Malatyalılara en güzel hizmeti sunmak

Eleştiriler:

 • Milletvekillerinin ve belediye başkanlarının sahada görünmediği
 • CİMER’in çözüm üretmediği
 • Hükümetin Malatya’ya gereken yardımı yapmadığı

Bilal Yıldırım, Malatyalıları Yeniden Refah Partisi’ne oy vererek bu sorunlara çözüm bulmaya çağırdı.

Not: Bu metin, Bilal Yıldırım’ın basına yansıyan konuşmalarından derlenmiştir. Tam ve eksiksiz bir bilgi kaynağı olarak değerlendirilmemelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın