17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Büyükşehir Kadiruşağı Mahalle Yolunu Asfaltlıyor

Büyükşehir Kadiruşağı Mahalle Yolunu Asfaltlıyor

Büyükşehir Kadiruşağı Mahalle Yolunu Asfaltlıyor

 

GÜRKAN: MERKEZ KIRSAL AYIRIMI YAPMADAN ÇALIŞIYORUZ

Malatya Büyükşehir Belediyesi dur durak bilmeden şehrin dört bir yanında çalışmaya devam ediyor. Yeşilyurt İlçesine bağlı Kadiruşağı Mahalle yolu asfaltlanıyor.

5 kilometre uzunluğundaki yol zor arazi şartlarına sahip, sarp kayalıklardan oluşan zeminde Büyükşehir Belediyesi daha önceden yol genişletme çalışmaları yaptı. 5 metrelik mevcut yol 11 metre genişliğine çıkarıldı. İki aracın karşılıklı zor geçtiği yolda viraj düzeltmeleri ve kör noktalarda ortadan kaldırıldı.

Asfalt çalışmalarının yapıldığı Kadiruşağı’na ziyarette bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, asfalt çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Geziye Kadiruşağı Mahalle Muhtarı Baki Aslan ile Büyükşehir Belediye yöneticileri de eşlik etti.

Kadiruşağı’nda, Büyükşehir Belediyesinin zor ve zahmetli bir yol çalışması yaptığını belirten Muhtar Baki Aslan, “Bu yolun yapımı için çok çalışıp iyi emek verdiler. 1960 yılından beri yolumuz çok dardı. Toz ve topraktan geçilmiyordu. Zor arazi şartlarında ilk olarak genişletme çalışmaları yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan döneminde de asfaltı dökülüyor. Çalışmalardan çok memnunuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kadiruşağı mahalle yolunun, 25 kilometre uzunluğundaki İkizce, Seyituşağı, Atalar, Çat, Yalınkaya grup yoluyla birleştiğini hatırlatan Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Mehmet Mert, “Bu anlamda baktığımızda yolumuz uzun ve büyük bir yol, 25 kilometrelik grup yolunda asfaltlama çalışmalarını tamamladık. Kadiruşağı’nda çalışmalarımız devam ediyor. Alternatif yol olarak kabul ediyoruz. Şuanda standartlara uygun hale geldi” şeklinde konuştu.

Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığının Malatya genelinde 77 yerde şantiyesinin bulunduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Ulaşım ve yol sorunlarının çözümü için yoğun bir mesai harcıyoruz. İlçe, kırsal, kent merkezi ayrımı yapmadan çalışıyoruz. Alternatif yol olarak planlıyoruz. Beylerderesi’nde Tedaş’ın bulunduğu yerden İkizce yönüne dönenler bu yolu kullanarak seyahat edebilecekler. 25 kilometrelik grup yolunun tamamını asfaltladık. Asfalt sererken de dikkat ediyoruz. Gerekli altyapı malzemesini serip önce 1. Katı atıyoruz. Sonrasında da ikinci katı sererek standartlara uygun hale getiriyoruz. Sıcak asfalt seriyoruz. Sathi asfalt kaplama çalışmalarına ayrı bir özen gösteriyoruz. Ömürlük olması için çabalıyoruz. Yolumuz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın