25.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Doğanşehir’de Yağışlar Sel Getirdi: Belediye Ekipleri Seferber Oldu

Doğanşehir’de Yağışlar Sel Getirdi: Belediye Ekipleri Seferber Oldu

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde etkili olan sağanak yağışlar, sel ve su baskınlarına yol açtı. Belediye ekipleri, vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için 24 saat boyunca çalışmalarını sürdürdüler.

Doğanşehir’de Yağışlar Sel Getirdi: Belediye Ekipleri Seferber Oldu

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde dün gece başlayan ve bugün de devam eden yoğun sağanak yağışlar, sel ve su baskınlarına neden oldu. Sel suları, birçok ev ve iş yerini sular altında bırakırken, ilçede görev yapan belediye ekipleri, mağduriyetleri gidermek için yoğun çaba sarf etti.

Ekipler, sel sularının tahliye edilmesi, yolların ulaşıma açılması ve mağdur vatandaşlara yardım etmek için aralıksız çalıştı. Doğanşehir İlçe Belediye Başkanı Durali Zelyurt, yaptığı açıklamada, “İlçemizde devam eden yoğun yağışlar, birçok mahallemizde sele neden oldu. Tüm ekiplerimizle sahada olup, mağduriyetleri gidermek için belediye olarak yoğun bir şekilde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu olay, Malatya’nın Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerinde yaşanan zorlukların üstüne geldi.

Belediye ekiplerinin hızlı müdahalesi sayesinde, sel sularının tahliye edilmesi ve yolların ulaşıma açılması gibi önemli adımlar atıldı. Vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için yapılan çalışmalar devam ediyor. Doğanşehir halkı, bu zor zamanlarda birlik ve dayanışma içinde hareket ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın