Eski Belediye Başkanlarından Seyhan Semercioğlu Coronavirüs’den Vefat Etti
![Eski Belediye Başkanlarından Seyhan Semercioğlu Coronavirüs’den Vefat Etti](https://beydagihaberajansi.com/wp-content/uploads/2016/11/vefat_bassagligi.jpg)
Eski Belediye Başkanı (1984- 1989 )Seyhan Semercioğlu Coronavirüs’den Vefat Etti. Cenazesi bugun saat 2’de Şehir Mezarlığında defnedilecegi öğrendi.
Seyhan Semercioğlu Kimdir. ?
1984 Türkiye yerel seçimleri’nde Turgut Özal liderliğindeki Anavatan Partisi’nden (ANAP) aday gösterilmiştir ve %53 oranında oy alarak seçilmiştir. Görevini 25 Mart 1989 tarihine kadar sürdürmüştür.Belediye Başkanlığı döneminde 1984 yılında 1 milyar liralık Belediye bütçesi, 1989 yılında 19 milyar liraya yükselmiştir. Liberal eğilimli Semercioğlu, 1989 Türkiye yerel seçimleri’nde partisinden aday gösterilmemişti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI
BİR YORUM YAZ