17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Genel Başkanımıza Laf Edeceğinize Sözlerinizi Yerine Getirin

Genel Başkanımıza Laf Edeceğinize Sözlerinizi Yerine Getirin

“Genel Başkanımıza Laf Edeceğinize Sözlerinizi Yerine Getirin”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, AKP milletvekillerinin verdikleri vaatleri yerine getirmek yerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne laf ettiklerini kaydederek, “Sürekli müjde verip Malatyalıları kandırdıklarını zannediyorlar ama artık kimse sizin sözünüze inanmıyor. CHP ile uğraşacağınıza işinize baksaydınız, en azından Malatya 19 yılda hizmet alırdı. Yoncalı Barajı için verdiğiniz söz ve gelinen süreç net bir şekilde ortada” dedi.

“Ağzınızı her açtığınızda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne laf edeceğinize verdiğiniz sözleri yerine getirin” diyen Kiraz, AKP milletvekillerinin boş vaatlerle sürekli aynı müjdeleri verdiklerini ancak Malatya’nın 19 yıldır yerinde saymaya devam ettiğini söyledi.

İl Başkanı Kiraz, Malatya’da bütün yatırımlarda sıkıntılar yaşandığını bunlardan birinin de Yoncalı Barajı olduğunu ifade ederek, “Yoncalı Barajı’nın Sulama Tüneli’nin ihalesi Kasım 2016 tarihinde yapılmış, kazanmış ve proje için 133 milyon 677 bin TL tutarında sözleşme imzalanmıştır. Yüklenici firmaya verilen iş bitirme süresi ise bin gün olarak belirlenmiştir. Konu ile ilgili açıklama yapan DSİ Genel Müdürü, Malatya Yoncalı Sulaması kapsamında yapımı devam eden 9 bin 40 metre uzunluğundaki Yoncalı Sulaması Tünelinde çalışmalar devam ettiğini belirtti. Tünel açma yöntemleri ve kazı makineleri ile tünel açmada bin 600 metre ilerleme sağlanmış olup işin fiziki gerçekleşmesi yüzde 29 seviyesindedir. Buraya kadar tamam. AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık 2015 yılında, “2017 yılının sonunda baraj inşaatı bitirilecektir. Baraj inşaatının bitmesi ile birlikte bölgemize sulama suyunu da vermiş olacağız. Yaptığımız görüşmeler neticesinde Yoncalı Barajı’nın sulama kanalları da bu yılın sonunda ihaleye çıkartılacak ve 2018 yılında Yoncalı barajı hizmete girecektir. Arguvanlılar artık düğün türküleri söyleyecek. Arguvan bölgenin Çukurovası olacaktır” açıklamasını yapmıştı. Sayın Çalık, birkaç gün önce bir açıklama daha yaptı ve “Yoncalı Barajı’na bu yıl için 60 milyon lira ödenek ayrıldığını barajın tamamlanmasıyla milli ekonomiye yıllık 155 milyon lira gelir artışı olacağını” söyledi. 9 bin 40 metre olan sulama tünelin bin 600 metrelik kısmı açılmış, oysa konuştuğu günden 6 yıl geçmiş. Eğer günde 3.25 metre sulama tünel delinip kazılsaydı bugün sulama tüneli bitirilmiş olacaktı. 2017 yılında bitirilme sözü veren ne dönemin bakanı ne de “Arguvanlılar düğün bayram yapsın” diyen milletvekili Öznur Çalık’ın söyledikleri doğru çıkmıştır” ifadelerini kullandı.
Kiraz, açıklamasında şunlara yer verdi: “Sonuç olarak; tek taraflı çalışma yapılan tünelin yapılması iyimser bakışla en az 3 yıl sürer. Hala Yoncalı Sulamasının ihalesi yapılmamıştır. Ödenekler zamanında ve yeterli ayrıldığı takdirde 3-4 yıl sonra tamamlanacak Yoncalı Projesi ile ne DSİ Genel Müdürünün açıkladığı milli ekonomiye gelir 164.364,621 TL’nin ne de milletvekili Öznur Çalık 155 milyon lirasının hiçbir anlamı yoktur. Lütfen Malatya halkına tutmayacağınız sözü vermeyin. “Malatyalılar unutuyor diyerek nasıl olsa her yıl müjdeleyip müjdeleyip yolumuza devam ediyoruz” demeyin. Malatyalılar her şeyin farkında. Ağzınızı her açtığınızda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne laf edeceğinize verdiğiniz sözleri yerine getirin!”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın