20.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Hasbi bir Malatyalı olan Murat Gümüş”Tek derdimiz Malatya ve Malatya’nın yeni dönemde daha da ileriye taşınması”dedi.

Hasbi bir Malatyalı olan Murat Gümüş”Tek derdimiz Malatya ve Malatya’nın yeni dönemde daha da ileriye taşınması”dedi.

Murat Gümüş her şey destan şehir Malatya İçin Malatyanın öz evladı Malatya sevdalısı Malatya’da her kesin gönlüne taht kurmuş ,sevilen sayılan,gönül insanı ,hesabi değil, hasbi bir Malatyalı olan Murat Gümüş”Tek derdimiz Malatya ve Malatya’nın yeni dönemde dahada ileriye taşınması”dedi.

Murat Gümüş Her şey destan şehir için… Yeni dönemde Malatya’nın Selahattin Gürkan ve merkez ilçe belediyelerin hizmetleri ile bölgenin ana merkezi olacağına yürekten inandığını ifade eden Murat Gümüş”Destan şehir Malatya, hizmetlerle donatılarak geleceğe yürüyecektir. Bu noktada hepimize görevler düşüyor.bir ücret beklemeden El birliği içerisinde hepimiz kapımızın önünü temizleyerek kentimizi pırıl pırıl hale getireceğiz”ifadelerini kullanıp şu mesajları verdi: “Bu şehrin kalkınması ilere taşınması ana hedefimiz. Artık sen ben yok biz diyerek kentimizi ileriye götürmeliyiz. Göreve getirdiğimiz şehr’ül Emini Selahattin Gürkan’ın etrafında hesabı değil, hasbi olarak yer alıp gece-gündüz çalışarak başkanın başarısı, şehrin gelişmesi ana gayemiz olmalı. Malatya doğunun parlayan yıldızı olması ve dünya kentleri arasında yer almasını Selahattin Gürkan’la yakalayacağımıza yeni destanlar yazılacağına yürekten inanıyorum.

Şunuda belirtmek istiyorum, biz bir olursak ayak oyunları ters köşe olur.bu şehir ne çektiyse ayak oyunlarından çekti. Anadolu’yu Anayurt yapan’yerdir Malatya. 1071’den günümüze 400 yıl önce Battalgazi, Emir Ömerler, kırklar, yediler, üçler buraya gelerek Anadolu’nun fetih sürecini 1071’den 400 yıl önce hazırlamışlardır. Horosan erenleri dediğimiz insanlar tarafından da Anadolu’nun fetih sürecini,hem kılıçla, hemde ilmi olarak Mevlanalar, Saadettin Koneviler, İbni Arabiler Malatya’da Şahabe-i Kübra Medresesinde yetişerek tüm Anadoluya yayılmışlardır. Tarihe baktığımız zaman Battalgazi’nin türbesinin Eskişehir’de Seyitgazi’de olduğunu görürüz ve Battalgazi’nin babası Hüseyin Gazi’ninde şehadetini Ankara kalesinde olduğunu görürüz.

Yani Battalgazi ve Malatya’nın dünya ve Türkiye tarihindeki önemi budur. İslam tarihinde bu kadar önemli bir yer alan Malatyamız, insanlık tarihindede oldukca önemli bir yere sahiptir. ilk yerleşim birimi Arslantepe ve Cafer Höyük, ilk bürokrasi hayatının, ilk devlet hayatının, ilk muhasebe kayıtlarının, ilk demirin kullanıldığı yerde burası Arslantepe ve Cafer Höyüktür. Yani Malatya Yukarı Mezopotamya’daki ilk yerleşim birimidir. İlk yerleşim yeridir Malatya. Şehrimizin önemi ortadadır. Öyle ise şehrin emini Selahattin Gürkan’ı iyi anlamak lazım. Hedefi,hizmet işi gönül yapmak. Gönül belediyeciliği ile Selahattin Gürkan Malatya’yı hak ettiği noktaya kavuşturacak . Bizler el birliği ile Malatya ve gelecek neslimize işte bu denilen bir şehir ve miras bırakmalıyız. Sen ben yok, şuculkuk-buculuk yok Malatya var. Biz varız. Kadim şehir destan şehir Malatya var. Bir elin nesi 2 elin sesi var. Biz olacağız ve bunu başaracağız. “Biz renklerimizle güzeliz ve özeliz. İşte bundan dolayı da destan şehiriz. Malatyayız”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın