13.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

İftar Çadırlarında 4 binin üzerinde vatandaşımızı misafir ediyoruz

İftar Çadırlarında 4 binin üzerinde vatandaşımızı misafir ediyoruz

İftar Çadırlarını ziyaret eden Başkan Gürkan

İFTAR ÇADIRLARI MALATYALILARIN BULUŞMA NOKTASI KONUMUNDA

Ramazan ayında toplumda dayanışma ve paylaşma kültürünü pekiştirmek ve imkânı olmayan vatandaşların iftarını açabilmesi için kurulan iftar çadırları ilk günden itibaren doldu taştı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kapalı Çarşı üstü 15 Temmuz Meydanında kurulan iftar çadırları da 7’den 70’e çok sayıda vatandaşımızın yanı sıra engelli, yaşlı, öğrenci ve evine yetişemeyen Malatyalıların iftarlarını açtıkları mekân haline geldi.

İftar Çadırlarında 4 binin üzerinde vatandaşımızı misafir ediyoruz

15 Temmuz Meydanında iftar çadırlarında iftar saatini bekleyen vatandaşları ziyaret edenBüyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, iftar çadırlarının binlerce Malatyalıyı iftarda bir araya getirdiğini söyledi.

Başkan Gürkan; “Ramazan ayının ilk günlerinde 1500-2000 kişi olarak düşündüğümüz iftar çadırlarımıza, vatandaşlarımızın yoğun ilgisinden dolayı hem çadır hemde masa ve sandalye sayısını artırarak bugün itibariyle 4 binin üzerinde vatandaşımızı misafir ediyoruz. İftar çadırlarımız şehrin merkezi olması nedeniyle dar gelirli vatandaşlarımızın yanı sıra evine yetişemeyen bütün Malatyalıların adeta buluşma noktası durumunda. Böyle bir ortamın sağlanmasında emeği geçen mesai arkadaşlarıma, hayırsever iş adamlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.

Ramazan ayının milletimize, Malatya’mıza ve insanımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tutulan oruçların, edilen duaların kabulünü Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum” dedi.

Ramazan ayı dolu dolu yaşanmakta

Büyükşehir Belediyesi olarak teravih sonrasında Ramazan ayının ruhuna uygun programlar da düzenlediklerini ifade eden Başkan Gürkan, “Düzenlenen programlar sayesinde, vatandaşların iftar ve teravihten sonra keyifli zaman geçirmeleri sağlanıyor.  Gerçekleştirilen programlara, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kanaat önderlerinin katılımıyla Ramazan ayı dolu dolu yaşanmaktadır” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın