14.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı (Karar No 2020/39) 13 Nisan 2020

İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı (Karar No 2020/39) 13 Nisan 2020

T.C.

MALATYA VALİLİĞİ

İL HIFZISSIHHA KURUL KARARI

 KARAR TARİHİ  : 13.04.2020

KARAR NO          : 2020/39

İl Hıfzıssıhha Kurulu 13.04.2020 Pazartesi günü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuyu görüşerek karara bağlamıştır.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan Koronavirüs (Covid-19) salgını, birçok ülkede hızla yayılım göstererek tüm dünyayı tehdit etmeye devam etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen bu salgından, ilimizdeki vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için birçok tedbire başvurulmaktadır.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin arttırılarak virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak amacıyla aşağıdaki ilave tedbirlerin alınması zarureti oluşmuştur.

Bu kapsamda;

Malatya Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular ve Tüccarlar Dernek Başkanlığının bila tarihli dilekçesinde özetle;

Ülkemizi tehdit eden Covid-19 salgınının yayılımını engellemek esnaf, çalışan ve müşterilerin sağlığını korumak amacıyla “Sebze ve Meyve Toptancı Hali”nde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün süreyle satış yapılması için talepte bulunulmuş olup;

İlimiz Yeşilyurt ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde bulunan “Sebze ve Meyve Toptancı Hali”nde Covid-19 salgınının yayılmasını engellemek, esnaf, çalışan ve müşterilerin sağlığını korumak amacıyla 13.04.2020 tarihinden itibaren ikinci bir karara kadar sadece Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün süreyle satış yapılmasına izin verilmesine,

 

Toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın