13.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

İYİLİKDER Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile “Anadolu Platformu Yetim Komisyonu” birlikte “Uçurtma Şenliği” düzenledi.

İYİLİKDER Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile “Anadolu Platformu Yetim Komisyonu” birlikte “Uçurtma Şenliği” düzenledi.

Uçurtma şenliğine Malatya’nın 20 değişik mahallesinden yetim ve öksüz çocuklar aileleri birlikte yaklaşık 400 kişi katıldı.

Uçurtma şenliği ilk önce Büyükşehir Belediyesine ait Mişmiş Parktaki hayvanat bahçesi gezilerek başlandı.

Daha sonra piknik alanına geçilerek birlikte kahvaltı yapıldı. Müteakiben Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra Malatya İYİLİKDER temsilcisi Nihat ERKUŞ bir açılış konuşması yaptı. Konuşmasında; bu etkinlikte kendilerine yardımcı olan başta İYİLİKDER Yönetimi ve Anadolu Platformu Yetim Komisyonu olmak üzere Taştepe, Melekbaba, Orduzu, Çöşnük, Toki, Hanımın Çiftliği, Yeşiltepe, Gedik, Tecde ve Konaktaki Semt Dernekleri, Tandoğan, Başharık, Kernek, Şahnahan Mahalleleri temsilcilerine, Hanımeli Derneği’nin gönüllü bayan üyelerine ve tüm katılımcılara teşekkür ederek, “İYİLİKDER Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geçmişi eskiye dayanan 2009 yılında kurulmuş, 2013 yılında uluslararası yardım kuruluşu hüviyeti kazanmış bir sivil toplum kuruluşudur.

Türkiye de 71 temsilcilikle, yurt dışında ise 17 farklı ülkede aktif yardım çalışması yapmaktadır. “YERYÜZÜNDE İYİLİĞE DAİR NE VARSA” Sloganı ile yola çıkan derneğimiz Din, Dil, Irk, Mezhep, Kültür ve Bölge farkı gözetmeden yardıma ihtiyacı olan bütün mazlumlara yardımcı olmak için çalışma yapan ve bu çalışmaları her geçen gün artarak devam eden bir vicdan hareketidir. İYİLİKDER; başta ülkemizdeki mağdur ve mazlum vatandaşlarımız olmak üzere dünyanın her neresinde bir ihtiyaç sahibi varsa onlara ulaşmanın gayreti içindedir. Afrika’da Su Kuyusu Açma ve Süt Keçisi Yardım Projeleri, Gazze’de Yetim Sponsorluğu ve Aşevi, Yurt İçi ve Yurt Dışı Kardeş Aile Sponsorluğu, Yetim Aile Sponsorluğu, Öğrenci Bursu Olmak Üzere Suriye’de, Arakan’da, Yemen’de ve dünyanın diğer ülkelerindeki savaş ve doğal afet mağdurlarına yardımlarımız düzenli bir şekilde devam etmektedir.

ANADOLU PLATFORMU bünyesinde 2018 Yılında kurulan Yetim Komisyonu; aile ve çocuklarımızın eğitimi yolunda onlara maddi ve manevi katkıların yapılması, kültürel faaliyetlerle topluma kazandırılması, bilinçlendirme toplantıları ile ebeveynlerimize katkı sunulması ve dahası çocuklarımızla yılda bir defa buluşmakla yetinmeyip, yıl içinde onlarla birlikte olup onların yüreklerine dokunmayı onlara Ağabey, Abla olmayı, iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmayı hedeflemektedir. Bizler Türkiye’nin her il, bölge, semt ve mahallesinde kardeşliğimizin verdiği sorumlulukla yetim kardeşlerimize ulaşıp onlara birer kardeş olmak, kardeşliğimizin gereğini yerine getirmek için çıktığımız bu yolda bugün sizlerle buluşmanın sevincini yaşıyoruz.

Bizler Malatya’nın her semtinde Platformumuza bağlı dernek ve vakıflarımızla eğitim ve kültür faaliyetleri yürütmekteyiz. Bugün bir araya gelmemize vesile olan da bu çalışmaların sonucudur. Hedefimiz kardeşlerimizle senede bir defa değil, her daim birlikte olmak, birlikte yürümektir. Uyuşturucunun, ahlaksızlığın zirve yaptığı, manevi değerlerimizin hızla eridiği bu kirli çağda birbirimizin elinden tutup birlikte Allah ve Resulü’nün razı olacağı bir hayatı yaşayıp cennette birlikte olma gayesi ile yola çıktık. Rabbim yolumuzu kolaylaştırsın, bizleri mahcup etmesin. Tüm Semt Derneklerimizde 15 RAMAZAN DÜNYA YETİMLER GÜNÜ Programı çerçevesinde siz değerli ailelerle inşallah birlikte iftar yapacağız ve çocuklarımıza/gençlerimize hediyelerimizi takdim edeceğiz” dedi.

            Programa; halat çekme, yüz boyama, ip atlama, bilgi yarışması, top oynamayla vb. serbest etkinliklerle devam edildi.

En son öğlen namazı ve yemekten sonra Uçurtma Uçurma etkinliği yapıldı. 01.05.2019

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın