20.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

İYİLİKDER ”Yetim Kardeş Aile Buluşmaları” düzenledi

İYİLİKDER ”Yetim Kardeş Aile Buluşmaları” düzenledi

 İYİLİKDER Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Malatya Temsilciliği, bu Ramazan ayında  “İYİLİKDER Yetim Kardeş Aile Buluşmaları” programı vesilesiyle 14-21 Mayıs tarihleri arasında Şahnahan, Topsöğüt, Yeşiltepe, Tecde, Gedik, Başharık, TOKİ, Hanımınçiftliği, Tandoğan, Çöşnük, Taştepe, Melekbaba, Orduzu, Eskimalatya, Sıtmapınarı, Gündüzbey, Yeşilyurt vb. birçok mahalle ve beldede iftar düzenleyerek yetim/öksüz çocuklara bayramlık elbise ve ayakkabı yardımında bulundu.

Dün Topsöğüt ve Şahnahan Mahallerinde “İYİLİKDER Yetim Kardeş Aile Buluşmaları” kapsamında iftar yapıldı. İftar sonrası, bayramlık elbise ve ayakkabı çekleri dağıtımı programında konuşan İYİLİKDER Malatya Temsilcisi Nihat ERKUŞ: “Malatya Temsilciliği olarak “15 Ramazan Dünya Yetimler Günü” vesilesiyle Malatya’da gelenekselleştirdiğimiz Yetim Kardeş Aile Buluşmaları çerçevesinde Malatya’nın on yedi semtinde on iki iftar programı düzenleyip kardeşlerimizle bir araya geleceğiz. Bu programlar çerçevesinde bugün Şahnahan ve Topsöğüt bölgelerindeyiz. Kardeşlerimizle bir araya gelip onlarla iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Temsilciliğimiz 14-21 Mayıs tarihleri arasında Şahnahan, Topsöğüt, Yeşiltepe, Tecde, Gedik, Başharık, TOKİ, Hanımınçiftliği, Tandoğan, Çöşnük, Taştepe, Melekbaba, Orduzu, Eskimalatya, Sıtmapınarı, Gündüzbey, Yeşilyurt gibi birçok semt ve mahallede iftar vesilesiyle Yetim Kardeşlerimizle bir araya gelmeye devam edeceğiz.” dedi. Ayrıca Nihat ERKUŞ: “Ramazan ayı; Allah’ı yüceltme, şükretme, doğruyu bulma,  tevbe, İtikâf, tefekkür ve Allah’a ibadet ayıdır. Ramazan ayı; kardeşliktir, dayanışmadır, paylaşmadır, Müslümanların oruç tutarak yoksulu anlaması, kısmen de olsa onun halini yaşamasıdır, Allah’a karşı şükretme, kötü alışkanlıklara son verme, iyiden, güzelden yana yeni sayfalar açma fırsatıdır.” diyerek bu program kapsamında 500 yetim veya öksüz çocuğa bayramlık elbise ve ayakkabı almaları için hediye çeklerini takdim edeceklerini, bahsedilen mahalle ve semtlerde yaklaşık 1500 kişiyle de bu program kapsamında iftar yapacaklarını konuşmasına ekledi.

İftardan sonra Topsöğüt ve Şahnahan mahallelerinde tespit edilen ve her yönüyle ilgilenilen 62 yetim/öksüz çocuğun ailelerine yardım çekleri takdim edildi.15.05.2019

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın