17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Asayiş Bülteni Günlük Olaylar 10 Aralık 2020

Malatya Asayiş Bülteni Günlük Olaylar 10 Aralık 2020

BASIN BÜLTENİ

 

 

Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda;

 

 • İskender Mahallesinde yapmış olduğumuz uygulamada bir şahıstan 6 adet SYMRA marka hap ele geçirilmiş,

 

 • Dabakhane Mahallesinde bir işyerinde kumar oynadığı tespit edilen 2 şahsa toplam 2.450 TL idari para cezası uygulanmış, işletmeci E. Ç. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak suçundan adli işlem başlatılmıştır.

 

 • Emeksiz caddesi üzerinde V. Ö. isimli şahsın sevk ve idaresindeki araç durdurulmak istenmiş fakat araç geri geri kaçmaya başlamış ve bir aracın sağ kapısına çarparak zarar vermiştir. Şahsa dur ihtarına uymamak, ana yollar üzerinde ters istikametten seyir etmek, trafiği tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirmek, ehliyetsiz araç kullanmak ve emniyet kemeri takmamaktan ceza-i işlem uygulanmıştır.

 

 • Kiltepe Mahallesi Hayvan Pazarı civarında bir şahıstan 1 kurusıkı tabanca ele geçirilmiş,

 

 • Kiltepe Mahallesinde dur ikazına uymayarak kaçan bir araç kovalamaca neticesinde yakalanmış, araç içerisinde yapılan kontrollerde bir tabanca elde edilmiş, ayrıca şahsın silahlı yaralama olayının faili firar şüphelisi olarak arandığı anlaşılmıştır.

 

 • Boztepe Caddesinde bir şahıstan 3 adet SYMRA hap ile 1.80 gr kubar esrar ele geçirilmiş,

 

 • Malatya Ağır Ceza İlamat Masasınca Hükümlü Veya Tutuklunun Kaçması suçundan 17 Yıl 4 Ay 10 Gün kesinleşmiş hapis cezası ile aranan A.H.A. isimli şahıs yakalanmıştır.

 

 • 11.2020 günü Müşteki A. E. B. isimli şahsı telefon ile arayarak kendilerini Polis-Savcı olarak tanıtıp 103.260 TL parayı gelen şahıslara vermek suretiyle gerçekleşen Nitelikli Dolandırıcılık olayı ile ilgili 230 saatlik kamera görüntüsü izlenmiş, olayı gerçekleştiren şüpheli şahsın İ.A. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, şahıs Şanlıurfa ilinde yakalanarak ilimize getirilmiş, 09.12.2020 günü adli makamlara sevk edilmiş, mahkemece tutuklanan şahıs cezaevine teslim edilmiştir.

 

 • Halep Caddesi üzerinde bir şahıstan 1 kesici alet ele geçirilmiş,

 

 

 

 • OLAY-1:12.2020 günü Yakınca Mah. bir marketten 6 çay paketinin çalınması olayı;

OLAY-2: 09.12.2020 günü Bostanbaşı Mah. bir marketten 1 alkollü içeceğin çalınması;

OLAY-3: 09.12.2020 günü Yakınca Mah. bir marketten 3 çay paketinin çalınması olayı;

OLAY-4: 18.11.2020 günü Bostanbaşı Mah. bir marketten 3 paket çayın çalınması olayı;

OLAY-5: 18.11.2020 günü Bostanbaşı Mah. bir markette 3 paket çayın çalınması olayı;

 

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Amirliği ekipleri olarak 32 saatlik kamera görüntüsü izlenmiş, şahısların O. T. ve İ. Ö. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiş, şahıslar gözaltına alınmış ve 10.12.2020 günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edileceklerdir. Ayrıca şahıslardan elde edilen 6 paket çay ve 1 adet alkollü içecek müştekilerine teslim edilmiştir.

 

 • Halep Caddesi üzerinde bir şahıstan 17 adet SYMRA marka hap, 1.43 gr sentetik kannobınoit, 1 cam aparatı alınmış,

 

 • Hacı Abdi Mahallesinde araçta bulunan bir şahıstan 2 gr esrar ele geçirilmiş olup araçta bulunan diğer şahsın da 20 yaş altı olduğundan dolayı idari işlem uygulanmıştır.

 

 • Bentbaşı Mahallesinde bir araçta bulunan bir şahıstan 2.68 gr metamfetamin uyuşturucu ile 1 aparatı alınmış ayrıca şahsa sokağa çıkma yasağını ihlalden gerekli idari işlem uygulanmış,

 

 • Akpınar Mahallesinde bir işyerinde kumar oynadığı tespit edilen 4 şahsa toplam 4.900 TL idari para cezası uygulanmış, İşletmeci R. K. hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

 

 • Çavuşoğlu Mahallesinde araç içerisinde bir şahıstan bir miktar metamfetamin maddesi alınmış, araçta bulunan iki şahsa sokağa çıkma yasağından idari işlem uygulanmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın