22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Barosu ve TÜRAVAK’tan Mal Rejimi ve Tasfiyesi İleri Eğitim Programı

Malatya Barosu ve TÜRAVAK’tan Mal Rejimi ve Tasfiyesi İleri Eğitim Programı

Malatya Barosu ve Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (TÜRAVAK) iş birliğiyle düzenlenen Mal Rejimi ve Tasfiyesi İleri Eğitim Programı, 9-10 Aralık 2023 tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirildi.

Programa, Malatya Barosu Başkanı Av. Onur Demez, TÜRAVAK Yönetim Kurulu Başkanı Av. Enver Han, eğitmenler Av. Mehtap Açıkses Akpınar ve Av. Ebru Varnalı Onur ile birlikte deprem bölgesindeki barolara kayıtlı çok sayıda avukat katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Malatya Barosu Başkanı Av. Onur Demez, “Deprem bölgesindeki meslektaşlarımızın mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğimiz bu programın hayırlı olmasını diliyorum. Bu tür eğitimlerin, mesleki gelişime ve hukukun doğru uygulanmasına önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

TÜRAVAK Yönetim Kurulu Başkanı Av. Enver Han da, “Deprem bölgesi avukatlarının yaşadığı zorluklar göz önünde bulundurulduğunda, bu tür eğitimlerin önemi daha da artıyor. Bu programın, meslektaşlarımızın bilgi ve becerilerini geliştirmelerine ve hukukun doğru uygulanmasına yardımcı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Programda, mal rejimi, mal rejiminin tasfiyesi, evlilik birliği içinde edinilen malların paylaşımı, boşanma ve ayrılık halinde mal rejiminin tasfiyesi, ölüm halinde mal rejiminin tasfiyesi gibi konularda kapsamlı bir eğitim verildi.

Program sonunda katılımcılara TÜRAVAK tarafından sertifika verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın