14.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Basınını Kimse Küçük Düşüremez

Malatya Basınını Kimse Küçük Düşüremez

Malatya Basınını Kimse Küçük Düşüremez

Malatya’da “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla düzenlenen programda kendisine konuşma hakkı verilmeyen  Anadolu Basın Birliği Başkanı Zeki Dağ ve Yönetimi , Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) Başkanı Fatih Avcı ve Yönetimi ile birlikte bir çok gazeteci düzenlenen programa tepki göstererek salonu terk etti.

Malatya Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri tarafından ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ münasebetiyle Büyükşehir Belediyesi Nikâh Sarayı’nda ulusal ve yerelde görev yapan kentteki gazetecilerin katılımıyla ortak bir program düzenledi.

Programda; Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar birer konuşma yaptı.

Anadolu Basın Birliği Başkanı Zeki Dağ , Böyle Basını Böl Parçala Yönet mantığıyla Malatya medyasını  ayrıştırmaya kimsenin hakkı yok.  Bizim buradaki tepkimiz  Ne Başkan Selahattin Gürkan’adır nede diğer belediye Başkanlarımıza. Bizim tepkimiz salonda  bu programdan kim sorumluysa  oturma düzenini  , protokol düzenini ve kimin konuşacağına karar verilmesini organize eden iş bilmezleredir.  Bu sadece bize yapılan bir haksızlık  değildir. Tüm medya mensubu  arkadaşlarımıza yapılan haksızlıktır. Biz  başkanların konuşması da önemli değildir. Konuşması asıl gereken kişiler sigortası olmayan doğru dürüst maaş alamayan gece gündüz evinden ailesinden uzak olan sömürülen  gerçek emekçi basın çalışanlarıdır.  Yoksa sadece senede bir gün  burada bir arada olup güzel sözler duymanın bir anlamı ve manası da yoktur.

Başkan Zeki Dağ bugün burada bu haksızlığa kim ve kimler sebep olmuşsa hesabını vermelidir. Görevden alınmalıdırlar. Bugün burada bize tapılan haksızlık.  Selahattin Gürkan Başkana , Mehmet Çınar ve Osman Güder Başkan’da yapılmış bir haksızlıktır. Bu Başkanlarımızın emeğini ve gayretlerini kimsenin sabote etmeye hakkı yoktur. Malatya medyasıyla  Başkanlarımızı karşı karşıya getirmeye kimsenin gücüde yetmeyecektir.  Bizlerin hiçbir başkanımızla sorunu yoktur . Ayrıca bizleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bizleri misafir ettikleri için şahsım ve yönetimim adına teşekkürlerimi sunuyorum  dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın