22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Konteyner Kentlerde Yangın Eğitimi Veriyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Konteyner Kentlerde Yangın Eğitimi Veriyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, deprem nedeniyle konteyner kentlerde kalan vatandaşlara ve görevlilere yangın eğitimi veriyor.

Eğitimlerde, konteyner kentlerde yaşayan vatandaşların kullandıkları ısıtıcı, klima gibi elektronik eşyaların yangın riskine karşı alınması gereken tedbirler anlatılıyor.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Amiri Seyfullah Soylu, yaptığı açıklamada, “İtfaiyeciler olarak birinci dereceden görevimiz yangın, devamında trafik kazası, sel, su baskını, doğal afetler ve bu vakalar gibi birçok göreve gidiyoruz. Yaşamış olduğumuz 6 Şubat depremlerinden sonra vatandaşlarımız kendi evlerinden çıkmak zorunda kalarak, konteyner kentlerde yaşıyorlar. Bizler itfaiyeciler olarak bu konteyner kentlerde yaşam süresi zarfında olası yangın, risk veya karşılaşacakları hususlar hakkında tüm konteyner kentlerimizi ziyaret ediyoruz. Özellikle vatandaşlarımızın kullandıkları ısıtıcı, klimalar ya da bunlara benzer birçok elektronik eşyalardan kaynaklı yangınların çıktığına şahit oluyoruz. İtfaiye teşkilatı olarak, vatandaşlarımıza yapılması gereken hususlar, yangın öncesinde yapılması gerekenler ve yangın sonrasında risklerin azaltılmasıyla alakalı uygulanması gereken tedbirler hakkında bilgilendirmede bulunuyoruz. Konteyner kent yönetimlerinin yapacakları iş ve işlemler hakkındaki eğitimler de devam ediyor. Özellikle konteyner kentlerimizde olası bir yangında itfaiye gelinceye kadar yangının büyümesini engellemek, başka bir yere sıçramasını engellemek ya da ilk müdahaleyi sağlamak amaçlı konteyner kentlerin giriş ve çıkışlarına yangın söndürme cihazları yerleştirdik. İtfaiye gelinceye kadar risklerin ve zararın azaltılması amacıyla eğitim programlarımız sürekli devam edecek” dedi.

Eğitimlerde, yangın söndürme cihazlarının kullanımı, yangın anında yapılması gerekenler, yangından korunma yolları gibi konular anlatılıyor.

Yapılan açıklamada, eğitim programlarının sürekli devam edeceği ve konteyner kentlerde yaşayan tüm vatandaşların bu eğitimlerden yararlanabileceği belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın