22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Haşere ile Mücadele Çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Haşere ile Mücadele Çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı İlaçlama Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 2023 yılında da haşere ile mücadele çalışmaları tüm hızıyla devam etti.

Vatandaşların haşerelerden olumsuz etkilenmemesi için ekipler, 12 ay boyunca 718 mahallede ilaçlama çalışmalarını sürdürdü. Kış döneminde kışlaklarda, yaz aylarının gelmesiyle birlikte larva mücadelesi şeklinde devam eden çalışmalar, 6 Şubat’ta yaşanan depremlerin ardından ciddi yıkımların olduğu Malatya’da 74 noktada kurulan konteyner kentlerde de yapıldı.

Ekipler, konteyner kentlerde fiziksel ve mekanik olarak ilaçlama çalışmaları gerçekleştirerek, vatandaşların daha sağlıklı ve dezenfekte bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için çalışmalar gerçekleştirdi.

2023 yılında Malatya’nın 718 mahallesinde günlük periyotlarla akşam uçkun (ULV) çalışmaları da gerçekleştirildi. Ekipler, larvalara karşı 30-45-60 günlük periyotlarla ilaçlama çalışmalarını sürdürdü. Ayrıca kalıcı uygulama olarak rezidüel (karasinek ilaçlama vb.) çalışmalarda devam etti.

Malatya Büyükşehir Belediyesine ait bütün parklar ilaçlandı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki dikimleri yapılan mevsimlik çiçekler ve bitkiler de ilaçlanarak, çiçeklerin ve bitkilerin korunması ve gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için zararlı böceklere karşı mücadele edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın