24.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Kadin – Moda Şal Bağlarken Yapılan 4 Önemli Hata

Malatya Kadin – Moda Şal Bağlarken Yapılan 4 Önemli Hata

1- Yüz Şekline Uymayan Şal Bağlama Yöntemi Kullanmak

Daha önceki yazılarımızdan da hatırlayacağınız üzere her yüz tipi için farklı bir şal bağlama metodu var. Kendi yüz tipini tanımayan ve uyumsuz yöntemler seçenlerin sayısı malesef azımsanamayacak kadar çok.

2- Yanlış Yapılan Topuzlar

Bilmemiz gerekir ki başörtümüzü bağlamadan önce topuzumuzu hazırlarken büyük bir özen göstermeliyiz. Topuzumuz kesinlikle baş hizasını geçmemeli ya da çok aşağıda olmamalı. Baş yüksekliğini geçen topuzlar kötü bir görüntüye sahip olup “deve hörgücü” tabiriyle anılırken, çok aşağıda duran topuzlar ise özensiz bir görüntü sunmaktadır.

3- Önden Saçların Görünmesi

Bu görüntüyle de ne yazık ki sıklıkla karşılaşılaşıyoruz. Herşeyden önce tesettürün gerekliliklerinden biri başımızı saçlarımız görünmeyecek şekilde örtmektir. Her ne olursa olsun bu ilkeden vazgeçmememiz gerekir. Ayrıca başörtüsünün içinden tutam tutam çıkan saçlar tesettürlü bir kadının imajını kötüleştirir.

4- Boyun Kısmını Açıkta Bırakmak

Şallarımızı boynumuz görünecek şekilde bol bağlamak yapabileceğimiz en önemli tesettür hatalarından biridir. Çene altından bağlanmış ve boynumuzun görünmesini engelleyen bağlama stillerini tercih etmemiz gerekir.

KAYNAK : http://yenikadin.com/sal-baglarken-yapilan-4-onemli-hata-8493023-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın