27.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Kale İlçesinde 5 Mahallenin Yol Çalışmaları Yapılıyor ( FOTO HABER )

Malatya Kale İlçesinde 5 Mahallenin Yol Çalışmaları Yapılıyor ( FOTO HABER )

5 mahallenin sorunları çözülüyor

BÜYÜKŞEHİR KALE’DE YOL ÇALIŞMALARI YAPIYOR

İlçelerde yatırım ve hizmetlerini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kale ilçesinde 4 noktada yol çalışmaları yapıyor.

Geçtiğimiz yıl ilçelerde rekor derecede yol çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi bu yılda hızının hiç düşürmeden aynı tempoyla hizmet üretmeye devam ediyor. Kale’de Bent, Kumluyazı, Tepebaşı, Çanakcı mahalleleri ile Karatepe Küme Evleri mevkiinde yol çalışmaları yapıyor.

Bent Mahallesini, Kale ilçesine bağlayan 4 kilometrelik yol asfaltlanırken, Bent Mahallesinin sokak araları da kilit taşı ile kaplandı. Karatepe Küme Evleri mevkiinde 2 kilometrelik yeni bağlantı yolu açan ekipler, Kumluyazı Mahallesinde 2 kilometrelik yolu sathi kaplama asfalt ile kapladılar.

12 kilometre uzunluğunda olan Tepebaşı – Çanakcı grup yolunda tehlike arzeden bazı kısımlarda yol genişletmesi yapan Büyükşehir Belediyesi, yolda altyapı çalışmalarını tamamlayarak asfalta hazır hale getirdi.

Mahallelerinde yapılan çalışmaları değerlendiren bölge sakinleri, mahelle yollarının uzun zamandan beri yapılmayı beklediğini, sorunlarının çözümü için Büyükşehir Belediyesinin var gücüyle çalıştığını söylediler.

Büyükşehir Belediyesinin, Ramazan Ayında da çalıştığını belirten vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyemiz uzun zamandır bölgede çalışıyordu. Bizleri toz, topraktan kurtardılar. Yolumuzun eski hali berbat bir durumdaydı. Uzun zamandır almadığımız hizmeti alıyoruz. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

malatya_kale malatya_kale_yol

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın