22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya’da 310 Geçici Konutun Yapımına Başlandı

Malatya’da 310 Geçici Konutun Yapımına Başlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depreminden etkilenen vatandaşlar için 310 adet geçici konut inşa ediyor. Çamurlu Mahallesi’nde 55 dönümlük bir alana yapılacak konutlar, 31 metrekare büyüklüğünde olacak.

Konutların yapımı için altyapı çalışmaları devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden MESTON şirketi, altyapı çalışmalarını hızla sürdürüyor. Altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra konutların yapımına başlanacak.

Konutların yapımının 2,5 ay sürmesi bekleniyor. Konutlar tamamlandığında, hak sahiplerine dağıtılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, konutların yapımı için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Çamurlu Mahalle’mizdeki bu alan belediyemize ve hazineye ait yaklaşık 55 dönümlük bir alan. İsveç firması ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde 1+1, 310 konutun yapımı için çalışmalar devam ediyor. Bu konutlar her ne kadar geçici konut şeklinde yapılsa da kalıcı nitelik taşıyor. MESTON şirketimiz tarafından konutların inşası için altyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde yapılıyor. Firmanın bizlere söylemiş olduğu süreye göre burası 2,5 ay gibi bir zaman içerisinde 310 tane 1+1 ev yapılarak, vatandaşlarımıza dağıtımı gerçekleştirilecek. Bu çalışmaların Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın