24.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Mevcut Şire Pazarı Yıkılmasın

Mevcut Şire Pazarı Yıkılmasın

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, mevcut Şire Pazarı’nın yıkılmadan ve rezerv alan ilan edilmeden hijyenik bir duruma getirilerek çalıştırılmasından yana olduklarını açıkladı.

Bilal Yıldırım, çevre yolundaki mevcut Şire Pazarı’nı ziyaret ederek esnafla bir araya geldi ve şunları söyledi:

“Yeni bir Şire Pazarı açıldı. Güzel bir tesis yapılmış. Doğruya doğru diyeceğiz. Yanlışa yanlış diyeceğiz. Orası yapılmış ve ilk yapıldığı zaman Borsaya kayıtlı bazı esnaflarımız orada yer almadılar ve şimdi oraya gidemiyorlar. Birçok esnaf da gitmek istemiyor. Buranın tarih dokusuyla, eski Şire Pazarı dokusuyla burada devam etmek istiyorlar.

Orası da yapılmış bir tesis, orası da işletilmeli, ama burayı da şu anda yıkmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyoruz. Burayı da daha güzel bir şekilde restore ederek, daha hijyenik hale getirelim. Burada kalmak isteyen esnaflarımız burada kalsın, diğer tarafa gitmek isteyen de oraya gitsin. Açık söylüyorum; burası Battalgazi Şire Pazarı, diğer tarafta Yeşilyurt Şire Pazarı olsun. Buradaki esnafı zorla götürmenin bir anlamı yoktur. Ama diğer tesisi de atıl durumda bırakmanın da bir anlamı yoktur. Büyükşehir Belediyesi, yeni açılan Şire Pazarında buradaki esnafımıza uygun bir şekilde dükkan verirse oraya gidilebilir. Ama böyle bir imkan yoksa, buranın biraz daha hijyenik hale getirilerek devam etmesini istiyoruz.”

Bilal Yıldırım, “Şire Pazarı rezerv alanı ilan edilmişse sizi burada polis zoruyla çıkarırlar. İnşallah rezerv alan ilan edilmemiştir. Eğer biz seçimi kazanırsak burayı yıkmayacağız, daha hijyen hale getirip devam ettireceğiz. Amacımız bir esnafımızın bile mağdur olmaması. Çünkü Malatya deprem yaşamış, her taraf yıkılmış, halihazırda olan bu pazarın devam etmesini istiyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın