14.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Mhp Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı ve Yönetimi Bayan Muhtarları Ziyaret Ettiler

Mhp Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı ve Yönetimi Bayan Muhtarları Ziyaret Ettiler

Yeni yılın ilk programına battalgazi ilçemize bağlı üç başarılı bayan muhtarımız olan Paşaköşkü mahalle muhtarımız sayın Asiye Şahin, Ataköy mahalle muhtarımız sayın Elif Gemici ve Niyazi mahallesi muhtarımız sayın Nilgün Tekatlı hanımefendileri ziyaret edip sorunlarını dinleyerek başladık.

Ziyarette ilçe başkanımız Mesut Samanlı muhtarlığın önemini şu sözlerle dile getirdi: Osmanlı döneminde bazı bölgelerde hayata geçirilen bazı dönemlerde kesintiye uğramasına rağmen günümüzde devam eden muhtarlık devlet ile halk arasında çok önemli görevler üstlenen bir kurumdur.

Muhtarlarımız sorumluluk üstlendikleri mahalle ve köylerde vatandaşlarımızın sorunların tercüman olan başta yerel yönetimler olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşların rehberlik eden devlet ile halk arasında köprü vazifesi üstlenen, vatandaşlar arasında bazen ara bulucu bazen kimsesize hamilik eden demokrasimizin uçbeyleri olan değerli şahsiyetlerdir, her zaman iyi ilişkiler içerisinde olduğumuz muhtarlarımız ile bundan sonrada irtibat halinde olacağız.Tabikide bu kadar önem arz eden görevi üstlenen muhtarlarımızı sadece muhtarlar gününde değil her zaman değer vermemiz taleplerin dinlememiz ve bu talepleri bir an önce yerine getirmemiz gerekir.

Unutmayalım ki bu talepler şahsi talepler değil mahalle sakinlerinin talepleridir. Burda en büyük görev yerel yönetimlere düşmektedir. Ziyaretimiz esnasında tespit ettiğimiz eksikliklerin başlıcası merkeze yakın mahallemiz olan Paşaköşkünde elektrik hatlarının yer altına alınmamış olması mevcut elektrik direklerin gereksiz yer kaplaması ve mahallede görüntü kirliliğine yol açması vesilesi ile bir an önce bu sorunun giderilmesi gerekmektedir. Ataköy mahallemizde ise kültür evinin bir an önce yapılması çevre mahallerlerinde faydalanacağı orada yaşayan hemşerilerimizin çeşitli hizmetlerden yararlanacağı kültür evimizin bir an önce yapılması gerekmektedir. Niyazi mahallemizde muhtarımızın mahallesine sağlık ocağını kavuşturmak için kendi muhtarlık binasından ferakat etmesi takdire şayandır. Yetkililerin bu onurlu davranışa karşılık mahallemize bir an önce muhtarlık evinin yapılması gerekmektedir. Ayrıca mahallede okulun olmaması büyük bir eksikliktir.

Okulun bir an önce yapılması Niyazi mahallesi ve çevre mahalleler için büyük bir kazanç olacaktır. Muhtarlarımızın kısıtlı bir bütçe ile görevlerini yaptıklarını unutmamalı başta yakıt elektrik ve kırtasiye giderlerinin yerel yönetimlerimiz ya da valiliğimiz tarafından sağlanacak bir kaynak ile ödenmesi gerekmektedir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu eksikliklerin takipçisi olacağız. Her üç muhtarımıza da göstermiş oldukları ilgi alaka için çok teşekkür ediyoruz. Kadın olmanın vermiş olduğu her türlü zorluğu göz ardı edip bu başarıyı ve cesareti sergileyip seçildikleri içinde ayrıca mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın