13.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu, Başkan Güder’i Ziyaret Etti

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu, Başkan Güder’i Ziyaret Etti

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu, Başkan Güder’i Ziyaret Etti

BAŞKAN GÜDER, “TÜRKİYE’DE BİRİNCİ OLDUK”

MİLLETVEKİLİ FENDOĞLU, “MALATYA’YA YAPILACAK TÜM HİZMETLERDE EL ELE VERECEĞİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu ve MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i ziyaret etti. Ziyarette yapılan konuşmalarda, Cumhur İttifakı’nın uyumuna dikkat çekilerek, bu uyumun 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Battalgazi’ye Türkiye birinciliğini getirdiği ifade edildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, beraberinde MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, MHP Battalgazi Belediye Meclis üyeleri ve partili yöneticilerle birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i ziyaret ederek, Malatya ve Battalgazi ile ilgili konularda istişarede bulundu. Burada konuşan MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, Battalgazi’de Cumhur İttifakı olarak 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye birincisi olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, “31 Mart yerel seçimlerinde büyük bir uyum içerisinde birlikte çalıştığımız, daha önce de ilçe başkanlığı döneminde de çeşitli istişarelerde bulunduğumuz,  mütevazi kişiliği ile gönlümüzde taht kuran Osman Güder Başkanımızı ziyarete geldik.  Tabi biz daha büyük, farklı bir gurur yaşıyoruz. Türkiye’de Osman Başkanımızın önderliğinde yaptığımız çalışmalar ile birinci olduk. İnşallah diğer seçimlerde de bu birlik, beraberliği koruyarak bu başarıyı taçlandıracağız. Bizde her zaman kendisinin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Battalgazi’mizi bilen, tanıyan, tecrübesi ile çok şeyler katacağına inandığımız bir başkanımız. Bundan sonraki atacağı her adımda yanında olacağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu ise, Başkan Güder’e her konuda destek vereceklerini belirterek, “Kendisi uzun süreden beri hem siyasetin içerisinde, hem de Malatya’nın içerisinde yapmış olduğu çalışmalar ve hizmetlerin karşılığında Battalgazi ilçemizin belediye başkanı olarak seçilmiştir. Kendisinin bu yeni görevinde Cenab-ı Allah mahcup etmesin, hayırlı, uğurlu olsun. Yapacağı tüm çalışmalarda da Milliyetçi Hareket Parti milletvekili, il başkanı ve ilçe başkanları,  encümen üyesi olarak kendisiyle birlikte yapacağı yatırımların altına imzamızı atmaya hazırız. Bu konuda bize ne düşüyorsa, bizim ne gibi yardımımız dokunuyorsa, destek verdiğimiz, desteklerimizin kendisiyle olduğunu ve Malatya’ya yapılacak tüm hizmetlerde de el ele vererek yapacağımızı ifade ediyorum.  Bu vesile ile Allah hayırlı, uğurlu etsin. Battalgazi ilçemizdeki yapacağı yatırımların, memleketimize milletimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.  Geçmiş Battalgazi devlet yatırımlardan gerekli nasibini alamadığını söyleyen Battalgazi yerleşkesinde yaşayan vatandaşlarımız, bundan sonra Osman başkanla birlikte devletin tüm yatırımlarının Battalgazi ve yöresine, şehrin daha adil ve daha iyi gelişmesi açısından tasarrufta bulunup, yatırımların bu noktada yapılacağı kanaatindeyim. Kendisine de bu konuda her türlü desteği vermeye hazırım” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’de, Battalgazi’yi 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye birinciliğine taşıdıklarını belirterek, “31 Mart yerel seçimlerinde, özelde Battalgazi ve Malatya için, Türkiye genelinde beraber mücadele vermiş olduk. Şükürler olsun gerek Battalgazi’mizde, gerek Malatya’mızda ittifakın vermiş olduğu mücadelenin sonucunun gururunu beraber yaşamış olduk. Battalgazi’mizde, 300-350 bin arasındaki nüfusa sahip ilçeler içerisinde Türkiye’de birinci olduk. Bunun haklı ve farklı gururunu yaşıyoruz. Bu sıralamada herkesin emeği var. Özellikle Cumhur İttifakı’nda Battalgazi’mizde gerek AK Parti İlçe Başkanımız olsun, gerek MHP İlçe Başkanımız olsun,  gece gündüz demeden hep beraber bu mücadeleyi vermiş olduk. Ve bu samimiyetin sonucunu da 31 Mart yerel seçimlerinde sandığa yansıtıp, hem milletimize, hem çalışan teşkilat başkanımıza ve vekillerime şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Battalgazi ilçesinde sosyal entegrasyonu sağlama adına çalışmalar içerisinde olduklarını belirten Başkan Güder, “Biz özelde Malatya’da sosyal entegrasyonu sağlamak için mücadele veriyoruz. Daha öncesinde oluşan çevre yolu altı kavramı ile, çevre yolu üstü kavramını ortadan kaldırarak, şu anki pozisyonda ileride oluşabilecek şehrin doğusu ve batısı olmak üzere ikiye ayrışmasını engelleme adına mücadele veriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanıma da burada teşekkür etmek istiyorum, oda özellikle oluşabilecek bu ayrışmayı engelleme adına büyük bir mücadele veriyor. Biz hep beraber özelde biz Battalgazi Belediye Başkanı olarak, Cumhur İttifakı’nın teşkilatları olarak, vekillerimiz ile, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile beraber bu sosyal entegrasyonu sağlama adına elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Şehir batıya doğru gelişiyor. Şehir batıya doğru gelişirken, insanların göçleri batıya doğru olurken, resmi kurumlarda da zaman zaman batıya doğru kaymalar olabiliyor. Bizde bunları engelleme adına,  bu resmi kurumları özellikle doğuda Battalgazi ilçemizde bırakma adına gerekli mücadeleyi sarf ediyoruz. Bundan sonrada şehrimizin doğusunun güzelleşmesi için, özellikle çok kısa süre içerisinde Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte, iş makinalarımızı şehrin doğusundaki özellikle Çamurlu Mahallesi’nin olduğu bölgeye sokarak o bölgeyi biraz daha yerleşke alanını oluşturma adına, insanların oraya göçlerini sağlama adına en kısa sürede çalışmalarımıza başlayacağız. Battalgazi bizim vatanımız, Malatya vatanımız Türkiye vatanımız. Vatanımızın gelişmesi için birlik, beraberliğimiz için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bu ülkenin birliğine, beraberliğine kast edenlere fırsat vermeyeceğiz” diyen Başkan Güder, Ramazan Bayramı’ndan sonra İstanbul’da yapılacak olan seçim çalışmalarına katılacağını belirterek, “Önümüzde 23 Haziran’da İstanbul seçimlerimiz var. Gönlümüz Cumhur İttifakından yana. Onun içinde vekillerimiz ve teşkilattaki arkadaşlarımız İstanbul’da çalışmalarına devam ediyor.  Bizlerde bayramdan sonra İstanbul’da Cumhur İttifakı’nın adayının kazanması için çorbada tuzumuz olsun diye İstanbul’a gideceğiz. Malatya’da çok güzel bir uyumu sağlamış olduk. MHP ilçe başkanımız, eskimeyen mevkidaşımız, kardeşim ile sürekli istişareler içerisindeyiz. İyi ki Malatya’da böyle bir ittifak oluştu. Liderlerimiz böyle bir birleşmeye öncülük ettiler. Bundan sonra da Cumhur İttifakı’nın teşkilatları olsun,  meclis üyelerimiz olsun,  isimlerimiz farklı olsa bile istişareler ile Malatya’mızı, Battalgazi’mizi daha güzelleştirme adına beraber çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın