26.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Gökhan Gök, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Gökhan Gök, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinde dönüm noktası olduğunu vurgulayan Gök, şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920’de açılması, tarihimizin en büyük atılımlarından ve en önemli adımlarından biridir. Bu tarih itibarıyla söz ve karar hakkı, doğrudan Türk milletine geçmiştir. Meclisimiz, Türk milletinin tam bağımsızlık iradesinden doğmuş, esaret ve zillete meydan okuyan tarihi vakarından bir güneş gibi parlamıştır. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu gerçeği, İlk Meclis’in manevi varlığında tecelli etmiştir. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesi, meclisimizin ruhunda yeşermiş ve yükselmiştir. Unutmayalım ki, TBMM hem Gazi hem de kahramandır.”
“Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, kutlu varlığı ve tarihi haklarıyla oynanmayı reddeden Türk milletinin topyekun ayağa kalktığı bir diriliş madalyası olmuştur. Bu nedenle ne kadar övünsek azdır. Unutmayalım ki, hakimiyet havzalarımızdan birer birer çekildiğimiz vahim ve ıstırap dolu tablo içinde, Türk milletinin o dönemdeki en son ve en etkili hamlesinin adı Büyük Millet Meclisi’dir. Nihayetinde TBMM; Türk milliyetçiliğinin, millet ve vatan sevdasının millet iradesiyle buluşması, ayrılmamak üzere birleşmesidir.”
“Böylesine özel ve anlamlı bir günü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, çocuklarımıza armağan etmiştir. Bu vesileyle, başta Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; vatanımızın bekası için canlarını seve seve veren muhterem şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm çocuklarımızın ve egemenliğini sonsuza dek edinmiş Yüce Türk Milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Gazi Meclis’imizin açılışının 104. yılı hepimize kutlu olsun.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın