13.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Mübarek Ramazan Ayına Erişmenin Heyecanı, Huzuru ve Mutluluğunu Yaşıyoruz

Mübarek Ramazan Ayına Erişmenin Heyecanı, Huzuru ve Mutluluğunu Yaşıyoruz

YEŞİLYURT BELEDİYE EKİPLERİ, HUZURLU BİR RAMAZAN AYI İÇİN 7/24 HİZMET EDECEK

“Mübarek Ramazan Ayına Erişmenin Heyecanı, Huzuru ve Mutluluğunu Yaşıyoruz”

Onbir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın derin bir hazzı ve huzuru içerisinde olduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Sevgi, paylaşma ve kardeşlik duygularını hep birlikte idrak edeceğimiz, manevi güzellikleriyle tüm insanlığı kuşatan mübarek Ramazan Ayına ulaşmanın huzuru içerisindeyiz. Ramazan Ayının doyumsuz manevi ikliminin ilçemizin dört bir tarafında yaşanması adına 7/24 demeden çalışacağız” dedi.

 “RAMAZAN AYI; BOLLUK, BEREKET, HUZUR VE DAYANIŞMADIR”

Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Müslümanlar olarak mübarek Ramazan’a erişmenin iman, heyecan, niyet ve samimiyetini yaşıyoruz. Bolluğun, bereketin eksik olmadığı, birliğin, dayanışmanın ve hoşgörünün arttığı mübarek ramazan ayı içinde bulunduğumuz nimetlerin ve lütufların farkına varabilmemiz için en uygun zamandır. Yaşayacağımız bu manevi günler bizleri birliğe, kardeşliğe, paylaşmaya ve sevgiye çağıran müstesna günlerdir.  Ramazan ayında, İslam coğrafyasında da yaşanan acıların ve zulümlerin son bulmasını, aynı zamanda Ramazan’da oluşan manevi atmosferin, bütün bir yıla yayılarak birlik ve beraberliğe çevrilmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, içerisinde bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesini barındıran Ramazan Ayı, mucizelerle dolu bir aydır. On bir ayın sultanı Ramazan ayının milletimizin birlik ve beraberliğinin kuvvetlenmesine, tüm insanlık için bereket, barış ve huzur getirmesini temenni eder, tüm İslam Âleminin Ramazan-ı Şerifini kutlarım. Bu mübarek ayın bütün müminlere, gönül coğrafyamıza, bütün İslam Âlemine ve beşeriyete hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

“RAMAZAN AYI BOYUNCA ARALIKSIZ ÇALIŞACAĞIZ”

Yeşilyurt’ta Ramazan ayının huzur ve güven içerisinde geçmesi için gereken önlemlerin alındığını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve personellerin hizmetlerin aksamadan sürmesi için 29 gün boyunca aralıksız bir şekilde çalışacağını sözlerine ekledi.

“RAMAZAN’IN DUYGU YÜKLÜ MANEVİ İKLİMİNİ HEP BİRLİKTE İDRAK EDECEĞİZ”

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde açacakları iftar çadırında 29 gün boyunca ücretsiz iftar yemeği vereceklerini dile getiren Başkan Çınar, “Barış ve kardeşlik ayında kıymetli hemşerilerimizle birlikte iftar sofralarına oturacağız. Gerek şahsım gerekse de Başkan Yardımcılarımız, Birim Müdürlerimiz ve personellerimiz halkımızın huzurlu ve güzel bir Ramazan ayı  idrak etmeleri için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Bizim tek gayemiz var o da; vatandaşlarımızın mutluluğudur. Birlikte yaşama duygusu, paylaşım ve dayanışma ruhumuzu güçlendiren mübarek Ramazan Ayının sorunsuz şekilde geçmesi adına üzerimize düşen sorumlukları yerine getireceğiz. Belediyemizin iştiraklerinden Yeşil Yurt İnşaat Şirketinin Yemek Fabrikasında hijyenik ortamlarda hazırlanacak yemekleri vatandaşlarımıza ikram edeceğiz. Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dini sohbetlerin yer alacağı buradaki iftar programlarında ayrıca Tiyatro Grubumuz tarafından Nasrettin Hoca ve Hacivat-Karagöz oyunları sahnelenecek. Bununla birlikte ekiplerimiz Ramazan Ayı boyunca vatandaşların sağlıklı ürünler tüketmesi için lokanta, kasap, manav, pasta, tatlı, baklava ve unlu mamul imalathanelerini rutin kontroller dışında sık sık denetleyecekler.   Ramazan ayı ile birlikte yılda iki defa genel temizliği yapılan ibadethanelerin genel temizliğine önem verilecek olup, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz camilerin temizliğinin yanında ilçenin genelindeki mahalle, cadde ve sokakların temizliğine büyük özen gösterecektir. Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından hasta, yaşlı ve engelliler başta olmak üzere ihtiyaç sahipleri ve toplumun dezavantajlı kesimlerine gıda, yakacak, giyecek ve eğitim gibi alanlarda desteklerimiz devam edecektir. Rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın duygu yüklü manevi ikliminin ilçemizin dört bir tarafında hep birlikte yaşamak adına üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek için 7/24 çalışacağız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın