27.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Muhteşem bir balayı için ipuçları

Muhteşem bir balayı için ipuçları

İple çektiğiniz balayı tatilinize düğün telaşı sırasında nasıl hazırlanacağınızı bilemiyorsanız bu önerilere mutlaka kulak vermelisiniz.

– Balayına gitmeden önceki dönemde aynı zamanda düğün ve ev hazırlığı koşuşturmacanız da olacak. O yüzden işlerinizin en sakin olduğu bir zaman dilimini balayına hazırlanmak için seçmelisiniz.

– Eğer yurt dışında bir balayı tatili planlıyorsanız vize ve pasaport işlemlerinizi zamanında yaptırmaya özen gösterin. Ayrıca gidiş ve dönüş uçak veya otobüs biletlerinizi, transferlerinizi, rezervasyonlarınızı en az 2 ay önceden belirlemeniz hem maddi hem de kişisel rahatlığınız için çok önemlidir.

– Balayına hangi mevsim ve dönemde gideceksiniz, nasıl bir yere gideceksiniz ve ne kadar kalacaksınız tüm bunları göz önünde bulundurun.

– Gardırobunuza bir göz atın ve eksiklerinizi belirleyin. Neler almanız gerekenlerin bir listesini yapın. Ne gereksiz şeylerle bavulunuzu doldurun ne de eksikleriniz yüzünden zor anlar yaşayın. Her şeyi kararında ve yeterli miktarda olması size kolaylık sağlayacaktır.

– Yanınıza almanız gereken evraklarınızı – pasaport, vize, kimlik v.b- eksiksiz bir şekilde dosya oluşturup yanınıza alın.

– Balayına gidince yapacaklarınızı mutlaka gün ve gün planlayın. Tarihi yerler, müzeler, denize gireceğiniz özel koylar, yemek yiyeceğiniz restoranlar ve daha fazlasını mutlaka planlayın. Zamanınızı iyi ve planlı bir şekilde kullanmak sizi hem daha az yoracak hem de tatilinizden maksimum faydayı sağlamış olacaksınız.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/muhtesem_bir_balayi_icin_ipuclari.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın