20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Öğrenciler Derste Kedi Bağırsağıyla İp Atladı

Öğrenciler Derste Kedi Bağırsağıyla İp Atladı

İnternette yayılan videoda, Amerika’nın Teksas eyaletindeki bir lisede öğrencilerin sınıfta kedi bağırsaklarını kullanarak ip atlama görüntüleri büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.

HAYVANSEVERLERİ KIZDIRDI

Amerika’nın Teksas eyaletinin Bexar ilçesindeki Winston Churchill Lisesi’nde çekildiği belirlenen görüntüler sonrası açıklama yapan okul idaresi hiç kimsenin video görüntülerinden ötürü herhangi bir cezaya çarptırılmayacağını duyurdu. Okul idaresinin bu açıklamaları, video hakkında eleştirilerde bulunan hayvan hakları savunucularını kızdırdı.

ANATOMİ DERSİNDE YAŞANDI

North East Independent School District (NEISD) bölgesi yetkilileri yerel KENS-TV’ye yaptıkları açıklamada, videoya konu olan olayın bu ayın ilk günlerinde Winston Churchill Lisesi’nde anatomi dersinde yaşandığını açıkladı. Bölge yetkilileri, adını açıklamadıkları öğretmenin, öğrencilere kedinin bağırsaklarını çıkarmalarına ve hayvanın bağırsaklarıyla ip atlamalarına izin verdiğini dile getirdi. Öğretmenin bu davranışının altında yatan amacın, öğrencilere hayvanın bağırsaklarının uzunluğunu ve dayanıklılığını göstermek olduğu ifade edildi.

PETA ÇAĞRIDA BULUNDU

NEISD bölge sözcüsü Aubrey Chancellor, öğrencilerin ya da öğretmenin cezalandırılmayacağını çünkü herhangi bir kötü amaç bulunmadığını dile getirdi. Hayvan hakları örgütü PETA, ortaya çıkan görüntüleri kaba ve rencide edici olarak niteledi. PETA okul yönetimine çağrıda bulunarak; “PETA, Winston Churchill Lisesi’ni, öğrencilerine hayata karşı saygıyı öğretmeye çağırıyor. Eğitimlerinde hayvanların kullanılmadığı öğretim metodlarıyla bilim yapılmasına davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : http://yenikadin.com/lise-ogrencileri-anatomi-dersinde-kedi-8449928-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın