24.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Özhaseki Malatya’da: “Ne Söz Verdiysek Yapacağız”

Özhaseki Malatya’da: “Ne Söz Verdiysek Yapacağız”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Malatya’da yapımı devam eden projeleri inceledi. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er ile birlikte tüm sorunları çözeceklerini belirten Özhaseki, Malatya’yı 1 yılda ayağa kaldıracaklarını söyledi.

70 Bin Hak Sahibine Kalıcı Konut

Bakan Özhaseki, Malatya’da 70 bine yakın hak sahibine kalıcı konut vereceklerini ve bunların büyük bir bölümüne de başladıklarını ifade etti. Özhaseki, “Ömrümüzdeki 3 ay içinde geriye kalanlarında bütün formalitelerini bitirip, ikmal edip, başlamış olacağız. Bunları da en geç bir sene içinde bitirmiş olacağız. İşlerimiz düşündüğümüz gibi giderse gelecek senenin başlarında ortasına kadar Malatya’mızdaki bütün hak sahiplerinin evlerini bitirmiş olacağız” dedi.

Deprem Bölgelerinde Hummalı Çalışma

Deprem olduğu günden bu yana Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde tüm kurumların büyük bir gayreti olduğunu ifade eden Özhaseki, şunları kaydetti:

“Hummalı bir çalışma var, 24 saat çalışılıyor desek abartı olmaz. Bizim bakanlık olarak sadece deprem bölgelerinde şu anda bine yakın şantiyemiz var. 110 bin çalışanımız var. Büyük bir orduyla hak sahiplerinin bir an önce gerek evlerine gerek konutlarına gerekse iş yerlerine kavuşması için bir gayretimiz var. İnşallah kısa sürede tüm deprem bölgelerinde bunları bitiririz. Hayatı normalleştirmiş oluruz.”

Doğanşehir ve Akçadağ’da Yatırımlar

Bakan Özhaseki, Doğanşehir ve Akçadağ ilçelerinde de yapımı süren deprem yatırımlarını inceledi. Doğanşehir’de 6 bin 900 civarında hak sahibinin belirlendiğini belirten Özhaseki, en kısa sürede konut ve işyerlerinin tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Büyükşehir’de Sami Er ile Kol Kola

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er de, “Doğanşehir’de Zekeriya kardeşimiz ile inşallah önümüzdeki dönemde ikimiz birlikte bir sinerji oluşturarak Doğanşehir’e çok daha güzel işler yapacağız” dedi.

Bakan Özhaseki ve beraberindekiler, Akçadağ’da da Emlak Konut tarafından ilçe merkezinde yapımına başlanılan çarşı projesini yerinde incelediler. Akçadağ Belediye Başkan Adayı Hasan Ulutaş’ın seçim ofisini de ziyaret eden Bakan Özhaseki, Akçadağ’ın da en kısa sürede ayağa kaldırılacağını ifade etti.

Özhaseki’nin Mesajı:

“Ne söz verdiysek yapacağız. Şimdiye kadar ne söz verdiysek yaptık. Siz kardeşlerimize söz veriyoruz, bütün hak sahiplerine evlerin, işyerlerini yapana kadar buradan gitmeyeceğiz.”

Cumhur İttifakı’ndan Rekor Oy Beklentisi

Bakan Özhaseki, Büyükşehir’de ve tüm ilçelerde AK Parti’nin Cumhur İttifakı’nın iyi bir sonuç alacağına inandığını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın