20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Popüler İsimler, Pabucunu Dama Atamadı! 5 İlde de Favori Kız İsmi Zeynep

Popüler İsimler, Pabucunu Dama Atamadı! 5 İlde de Favori Kız İsmi Zeynep

Son dönemde özellikle popüler olan isimler klasik isim Zeynep’in pabucunu dama atamadı. İstanbul’da en çok kullanılan bebek isimleri erkeklerde Yusuf, kızlarda ise Zeynep oldu. Sakarya, Bolu, Düzce, İstanbul ve Ankara’da Zeynep ismi en çok tercih edilen isim oldu.

KOCAELİ’DE EYMEN VE ZEYNEP

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü, bazı illerin, 2015 yılında en çok kullanılan bebek isimlerini açıkladı. Verilere göre, Kocaeli’nde, en çok kullanılan beş bebek ismi erkeklerde, Eymen, Yusuf, Ömer, Hamza, Kerem; kızlarda ise Zeynep, Elif, Miray, Zehra, Hiranur oldu.

SAKARYA ZEYNEP VE ÖMER ASAF

Sakarya’da ise erkek bebeklerde Ömer Asaf; kızlarda ise Zeynep ismi kullanıldı. Yine Sakarya’da, en çok kullanılan beş bebek ismi, erkeklerde, Ömer Asaf, Yusuf, Ömer, Hamza, Eymen; kızlarda ise Zeynep, Elif, Zümra, Hiranur, Zehra oldu. Düzce’de de en çok kullanılan bebek isimleri erkeklerde Eymen; kızlarda ise Zeynep olduğu görüldü.

DÜZCE’DE EYMEN VE ZEYNEP TERCİH EDİLDİ

Düzce’de, en çok kullanılan beş bebek isimleri ise erkeklerde Eymen, Ömer, Berat, Ömer Asaf, Kerem; kızlarda ise Zeynep, Elif, Miray, Zehra, Zümra olduğu belirtildi.

BOLU’NUN TERCİHİ EYMEN VE ZEYNEP

Bolu’da ise en çok kullanılan bebek isimlerinin erkeklerde Eymen; kızlarda ise Zeynep olduğu açıklandı. Bolu’da en çok kullanılan beş erkek ve kız bebek ismi ise şöyle: Eymen Kerem, Yiğit Berat, Yusuf; Zeynep, Elif, Erva, Ecrin, Yağmur. Yalova’da ise en çok kullanılan bebek isimleri erkeklerde Eymen; kızlarda ise Zeynep oldu. En çok kullanılan beş bebek isimleri Yalova’da erkeklerde, Eymen, Miraç, Ömer, Yusuf, Hamza; kızlarda ise Zeynep, Elif, Eylül, Defne, Hiranur isimleri olduğu ifade edildi.

İSTANBUL’UN FAVORİSİ: ZEYNEP VE YUSUF

İstanbul’da ise en çok kullanılan bebek isimleri erkeklerde Yusuf; kızlarda ise Zeynep oldu. İstanbul’da en çok kullanılan beş bebek isimleri erkeklerde, Yusuf, Eymen, Ömer, Miraç, Ayaz; kızlarda ise Zeynep, Elif, Hiranur, Miray, Defne olduğu kaydedildi.

ANKARA’DA İSE EYMEN VE ZEYNEP

Ankara’da da en çok kullanılan bebek isimleri erkeklerde Eymen; kızlarda ise Zeynep oldu. Ankara’da en çok kullanılan beş bebek isimleri erkeklerde, Eymen, Yusuf, Çınar, Miraç, Kerem; kızlarda ise Zeynep, Elif, Miray, Defne, Hiranur.

KAYNAK : http://yenikadin.com/istanbullular-isimlerde-en-cok-yusuf-ve-zeynep-8349947-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın