18.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Tatilinizin Güzel Geçmesini Sağlayacak Öneriler

Tatilinizin Güzel Geçmesini Sağlayacak Öneriler

Detayları planlayın

Araştırmalara göre tatilcileri en çok strese sokan şey tatil sırasında detaylarla uğraşmak. En iyi geçen tatiller en az bir ay önceden planlanmış olanlar. Gezilip, görülecek, yiyip içilecek yerleri bilmemek, ulaşım ayarlamaya çalışmak gibi planlanmamış detaylar stres yaratıyor ve tatilden çalıyor. Üstelik son dakika tercihleri genelde daha pahalıya patlıyor. Hem daha hesaplı hem de daha keyifli bir tatil için öncesinde detayları planlayın. Tavsiyeler alın. Vaktiniz mi yok? İyi bir seyahat acentası sizin için detayları planlayabilir.

Uzak yerlere gidin

Araştırmalar en iyi geçen tatillerin ülke dışına çıkılan tatiller olduğunu gösteriyor. Twitter tarafından yapılan bir araştırma da atılan tweet’in lokasyonu evden ne kadar uzaksa mutluluk seviyesinin o kadar arttığını göstermiş.

Gittiğiniz yeri bilen biri ile konuşun

Güvenlik konusunda bilgi almak ve detayları planlamak için en iyisi bölgeyi iyi bilen biri ile konuşmak. Hatta eğer gittiğiniz yerde yaşayan bir tanıdığınız varsa onunla buluşmak en güzeli. En iyi tatili geçirenlerin %77’si ya bölgeyi bilen ya da orada yaşayan bir arkadaşlarından destek almışlar.

Averaj bir tatille harika bir tatil arasındaki fark ön hazırlık

Averaj geçen bir tatil stres ve mutluluk seviyesi üzerinde pozitif veya negatif herhangi bir etki göstermiyor. Ama öncesinde göstereceğiniz bir miktar çaba ile bütün senenin en güzel anlarını tatilde yaşamak ve enerji depolamış şekilde dönmek mümkün.

KAYNAK : http://yenikadin.com/tatilinizin-guzel-gecmesini-saglayacak-oneriler-8574282-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın