17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Vali Baruş “Şühedanın Sesi” Programına Katıldı

Vali Baruş “Şühedanın Sesi” Programına Katıldı

Vali Aydın Baruş, Yeşilyurt Belediyesi ve 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından düzenlenen “Şüheda’nın Sesi” programına katıldı.

İlk kez Malatya’da bir araya gelen Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Şehit Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin, Şehit Eren Bülbül’ün kardeşi Çağlar Bülbül ve Şehit Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk’ün konuşmacı olarak katıldığı program İl Müftüsü Veysel Işıldar’ın Kuran tilaveti ile başladı.

Konuşmaların akabinde söz alan Vali Baruş; “Değerli şehit babalarımızın önünde saygıyla eğiliyorum, ellerinden öpüyorum. Bir insanın hayat ki en aziz varlığı canıdır, hayatta en zor vereceği şey de canıdır. Eğer siz canınızı bir şey uğruna feda etme fedakârlığına sahipseniz, bu uğruna fedakârlık yaptığınız şey sizin gözünüzde en kutsalıdır. Milletimiz tarih boyunca aziz bildiği kutsal değerler uğruna canını çekinmeden veren şehâdet anlayışına sahiptir. Başka milletlerde bunu bulamazsınız. Anadolu topraklarında binlerce yıldır kurduğumuz medeniyetimizde ne zaman ki vatanımızın birliğine, bağımsızlığımıza, özgürlüğümüze el uzatılmışsa, ne zaman bayrağımız gönderden indirilmeye çalışıldıysa, ne zaman ki dinimize ve namusumuza el uzatılmışsa o zaman bu milletin gençleri ve çocukları, kadınları ve erkekleri hiç düşünmeden o aziz mücadeleye baş koymuş, hiç çekinmeden en aziz varlığı canını bu değerler uğruna feda etmiştir” diye konuştu.

Şehitlerimizin ailelerinin “Biz bir evladımızı şehit verdik ama binlerce milyonlarca evladımız oldu” sözleri programda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Söyleşinin ardından şehit aileleri ve yakınlarına, Vali Aydın Baruş, Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar tarafından Türk Bayrağı ve teşekkür plâketinin yanı sıra şehitlerimizin resimlerinin olduğu tablolar hediye edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın