21.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Yazın uygulanan estetikler

Yazın uygulanan estetikler

Plastik cerrahi ve estetik uygulamalar her geçen gün ihtiyaçlara göre şekillenerek bize sürekli yenilikler sunuyor. Bu ihtiyaçlar mevsime göre de değişiyor.

Kışın yapılan estetik ihtiyaçlarla yazın yapılan estetik ihtiyaçların arasında ciddi farklar olduğunu belirten Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara mevsime göre yapılacak uygulamalar da bilinçli olmak gerektiğini söylüyor. Yaz aylarında daha çok karın germe, meme büyütme gibi vücudun dikkat çekici yerleriyle ilgili işlemler gerçekleştirildiğine dikkat çekiyor.

Gönül rahatlığıyla bikini, mayo giyip deniz ve havuz sefası yapmamıza olanak sağlayacak estetik uygulamalar, operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Yaz keyfi için gün sayanların başvurduğu operasyonların başında da “meme” ve “karın” estetikleri geliyor. Bikini bölgesindeki koyulaşmaya son veren “lazer bleaching”le cilt güzelliği için yapılan “dekolte estetiği” de popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Akne ve lekelerden de kurtulmayı sağlayan “lazer” uygulamaları da yaza hazırlık sürecinde yapılıyor.

Güneşten korunmak yeterli oluyor…

Yaz aylarında yapılan estetik operasyonlarda sadece güneş ışıklarına maruz kalmamak çok büyük bir önem taşıyor. Lazer uygulamaları artık yaz aylarında da yapılabiliyor ancak cilt güzelliği uygulamaları yapıldıktan sonra belirli bir saat güneşe çıkmamak ve temas etmemek gerekiyor. Op. Dr. Defne Erkara “Yaz aylarında güneş koruma kremlerini herkesin kullanması gerekiyor. Sadece estetik uygulama yaptıran kişiler için değil, güneş ışınlarının zararlarından korunmak için herkese bu kremleri kullanmalarını öneriyoruz” diyor.

Bikini için karın germe ameliyatları en çok sık tercih edilenlerden…

Yaz aylarının gelmesiyle beraber, plajlardaki fit vücutlarda dikkat çekiyor. İyi görünmek isteyenler en sık karın germe işlemlerine başvuruyor. Op. Dr. Defne Erkara “Abdominoplasty (karın germe) ameliyatıyla karın bölgesindeki fazlalıkları alıyoruz. Bu sayede bu bölgede yepyeni bir görünüme kavuşmak mümkün oluyor” Karın germe ameliyatı, karın bölgesinde oluşan çatlaklar ve sarkmalardan da kurtulmayı sağlıyor. Karın duvarındaki gevşeklik giderilip derinin fazlalığının kesilmesinin ardından bel ve kalçaların yan tarafındaki yağlar çekilerek alınarak, karına düzgün bir biçim veriliyor. Kısa bir sürede içeresinde de tüm izler yok olarak, kusursuz bir görünüm elde ediliyor. 

Leyditurk.com

KAYNAK : http://leyditurk.com/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın