22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Yeniden Refah Partisi Pütürge Belediye Başkan Adayı Aydın Öztürk, Pütürge’de Seçim Startını Verdi

Yeniden Refah Partisi Pütürge Belediye Başkan Adayı Aydın Öztürk, Pütürge’de Seçim Startını Verdi

Aydın Öztürk, Pütürge’de Seçim Startını Verdi

Yeniden Refah Partisi Pütürge Belediye Başkan Adayı Aydın Öztürk, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerin startını büyük bir kalabalığın katılımıyla verdi.

Bir çok siyasi parti il, ilçe ve beldelerde daha aday adaylarını belirleyemezken Yeniden Refah Partisi birçok ilde adaylarını belirleyerek sahaya inen ve seçim kampanyası yürüten ilk parti oldu.

Malatya’nın ve Pütürge’nin sevilen iş ve siyaset insanı, bölgenin kanaat önderlerinden olan Aydın Öztürk’ün Yeniden Refah Partisi’nin Pütürge Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ilçede büyük bir heyecan yaratmasından sonra, Başkan Adayı Aydın Öztürk neredeyse Türkiye genelinde ilk seçim kampanyasına start veren başkan adayı oldu.

Pütürge Belediye Başkan Adayı Aydın Öztürk, ilçe merkezine büyük bir araç konvoyu ve kalabalık bir grupla girerek seçim startının ilk adımını attı. Aydın Öztürk, ilçe merkezinde vatandaşlar ve esnaflarla bir araya gelerek sohbet edip hayır dualarını alarak tebrikleri kabul etti.

Pütürge merkezinde ilk seçim çalışmasına başlayan Aydın Öztürk, “Bugün doğduğum, doyduğum ve hayatımı halen sürdürdüğüm baba topraklarında ‘Ya Allah Bismillah’ diyerek hemşehrilerimin hayır dualarıyla seçim çalışmalarının startını verdik. Pütürge’miz coğrafi yapısından ve ekonomik olanakların kısıtlı olması nedeniyle çok büyük göç vermiştir. İlçe halkı başta İstanbul olmak üzere hayatlarını daha iyi idame etmek için iş, aş, eğitim ve sağlık imkanlarından daha iyi faydalanabilmek için doğdukları topraklardan doydukları topraklara göç etmek zorunda kalmışlardır. 24 Ocak 2020 Elazığ Sivrice merkezli depremde büyük zarar gören Pütürge’miz deprem sonrasında büyük göç vermiştir. Bu nedenle artık bu göçleri engelleyebilmek için hep birlikte devletimizin ve milletimizin desteğiyle Allah nasip ederde halkımız bizleri 5 yılın görevlendirirse yapacağımız projelerle en azından Pütürgelinin ilçede kalmasını sağlayıp hemşehrilerimizin göç etmesini durduracağız. Kısacası bizler kapısı kapalı bir belediye başkanı değil Pütürgeliye yakışır bir şekilde hem odamızın kapısını hem de gönül kapımızı açık tutup hiçbir hemşehrimizi ayırt etmeden baş tacı yapıp onların istek ve önerilerini emir bilip halkımızın hizmetkarı olacağız. Pütürgeli hemşehrilerim kardeşlerim olan beni Aydın Öztürk’ü çok iyi tanırlar bizim sözümüz sözdür. Dediğim gibi başta başkan odasının kapısı olmak üzere belediyenin hiç bir kapısı kendi yeri olan esas bu makamların sahipleri Pütürgeliye kapalı olmayacaktır.” dedi.

Pütürge Belediye Başkan Adayı Aydın Öztürk, “Bugün burada ilk seçim çalışmamızın başlangıcını yaptık. İnşallah bugünden sonra seçimin son saatlerine kadar yine burada ilçe merkezinde tüm mahalle ve köylerinde adım adım milletimiz ile bir araya gelip Pütürgemiz ve milletimiz için en iyisini yapmaya çalışacağız. Bugün beni iş yerlerinde evlerinde ve gönüllerinde kabul eden bağrına basan ve çıktığımız bu yolda bizlere dualarını eksik etmeyip başarılar dileyen her bir Pütürgeli hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Aydın Öztürk, bu ziyaret vesilesi ile şimdiden 2024 yerel seçimlerinin başta Pütürge’miz olmak üzere ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Aydın Öztürk’ün Seçim Vaatleri

Aydın Öztürk’ün seçim vaatleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Göçü önlemek için istihdam, eğitim ve sağlık alanında projeler hayata geçirilecek.
  • İlçenin altyapı ve üstyapı sorunlarının çözülmesi için çalışmalar yapılacak.
  • Turizm potansiyelinin artırılması için projeler geliştirilecek.
  • Gençlerin ve kadınların iş hayatına katılımı teşvik edilecek.
  • İlçenin ekonomik ve sosyal gelişimi için projeler hayata geçirilecek.

Aydın Öztürk’ün seçim kampanyası, ilçenin tüm mahalle ve köylerinde devam edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın