17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Yeşilyurt Belediyesi , Bisiklet Sporunun Yaygınlaşması İçin Çalışmaları Artırdı

Yeşilyurt Belediyesi , Bisiklet Sporunun Yaygınlaşması İçin Çalışmaları Artırdı

YEŞİLYURT BELEDİYESİ, BİSİKLET SPORUNUN YAYGINLAŞMASI İÇİN ÇALIŞMALARI ARTIRDI

“Sağlıklı Gençler, Sağlıklı Nesiller”

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla ‘Sağlıklı Gençler Sağlıklı Nesiller’ sloganı altında bisiklet takımı kurmak için çalışmaları başlatırken, bisiklet sporunun toplumda yaygınlaşması adına eğitim programları, geziler ve etkinlikler düzenlenecek.

BİSAN FİRMASI, 200 ADET BİSİKLET BAĞIŞLADI

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bisiklet firması BİSAN tarafından Yeşilyurt Belediyesine bağışlanan 200 adet bisikletin teslimatı için Yakınca Yaşam ve Spor Merkezinde düzenlenen programa katıldı.

“HEDİYE EDİLEN BİSİKLETLER, SPORTİF PROJELERİMİZE KATKI SAĞLAYACAK”

Bisan firmasına hediye edilen bisikletlerden dolayı teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’ta bisiklet süren vatandaş sayısını artırmak adına başlatacakları çalışmalara bağışlanan 200 adet bisikletin büyük bir katkı sağlayacağını söyledi.

“BİSİKLET TAKIMI KURACAĞIZ, EĞİTİMLER VERECEĞİZ, ETKİNLİKLER DÜZENLEYECEĞİZ”

7’den 70’e tüm vatandaşları daha fazla sportif aktiviteyle buluşturmak adına çalışmalara hız verdiklerini belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde ‘Sağlıklı Gençler Sağlıklı Nesiller’ sloganı altında bisiklet takımı kuracaklarını söyledi.

Sportif yatırımlar ve projelerle her yaştan vatandaşın daha fazla sosyalleşmesi adına çok yoğun çalıştıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Bizim tek amacımız var o da: sağlıklı nesiller yetiştirmektir. Bunun içinde bugünden çok güzel adımlar atıyoruz. Hareketli, dinamik ve dinç bir yapıya sahip bir gençlik için elimizden geleni yapıyoruz. Gençlerimizi internet veya sosyal medya ortamlarından uzaklaştırıp daha fazla spor yapmalarını sağlayarak onların gerek fiziksel gerekse zihinsel gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz. Gençlerimizin daha fazla doğayla, sosyal yaşamla bir arada olmalarını sağlamak için bisiklet sporunun çok özel bir yeri vardır. İnsan sağlığına çok önemli katkılar sunan bisiklet sporunun toplumumuzda daha fazla yer alması adına çalışmalarımıza hız verdik. Belediyemize 200 adet bisiklet hediye eden Bisan Firmasına ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde hediye edilen bu bisikletlerle birlikte bir takım kurma çalışmasını başlattık. Kuracağımız bisiklet takımımız farklı organizasyonlar ve etkinlikler düzenleyecektir. Bununla birlikte Çocuk Trafik ve Eğitim Merkezimizde bisiklet sürmeyi bilmeyen her yaştan vatandaşımıza bisiklet sürme eğitimi vereceğiz. Geziler, kamplar ve farklı etkinliklerle kentimizde bisiklet sporuna olan ilgiyi artırmayı hedefliyoruz. Düzenleyeceğimiz farklı organizasyonlarla her alanda olduğu gibi sportif hizmetlerde de ismimizden söz ettireceğiz. Çünkü Yeşilyurt’umuzda bu anlamda güzel bir potansiyel var, bu potansiyeli düzenli, planlı ve güzel etkinliklerle gözler önüne sereceğiz.”diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, sportif etkinlikler ve eğitim programlarında kullanılmak üzere Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne bağışlanan 200 adet bisiklet ve bisiklet malzemelerinden dolayı Bisan Satış Pazarlama Müdürü Halit Topçu’ya teşekkür edip, kayısı paketi takdim etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın