22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Yeşilyurt Belediyesi’nin “İyilik Elçisi” Projesi Her Geçen Gün Büyüyor

Yeşilyurt Belediyesi’nin “İyilik Elçisi” Projesi Her Geçen Gün Büyüyor

Yeşilyurt Belediyesi, “İyilik Elçisi” projesiyle öğrencilere sosyal yardımlaşmanın önemini aşılamaya devam ediyor.

Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, ilçedeki liselerde “İyilik Kulübü” kuruldu. Kulüplere katılan öğrenciler, Yeşilyurt Belediyesi Emanet Çarşısı’nda düzenlenen bilgilendirme toplantılarına katılıyor. Toplantılarda, öğrencilere sosyal yardımlaşmanın toplum açısından önemi anlatılıyor.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “İyilik Elçisi” projesi kapsamında Zekeriya Bitmez Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere proje hakkında bilgi veren Başkan Çınar, “İyilik Elçisi projemizle, gençlerimize erken yaşta sosyal yardımlaşmanın önemini aşılamayı hedefliyoruz. Öğrencilerimiz, bu projeyle çevrelerinde yardıma ihtiyaç duyan vatandaşları bize bildirecekler. Bizler de gerekli incelemelerin ardından yardımlarda bulunacağız.” dedi.

Projenin, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı güçlendirmeye katkı sağlayacağına inandığını belirten Başkan Çınar, “Gençlerimiz, bu projeyle hem toplumsal sorumluluk bilincini geliştirecek hem de iyilik yapmanın önemini kavrayacak.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi’nin “İylik Elçisi” projesi, ilçede toplumsal dayanışmayı ve yardımlaşmayı güçlendirmeye yönelik önemli bir adım olarak görülüyor. Projenin, gençlerde sosyal sorumluluk bilincini geliştirmesi ve iyilik yapmanın önemini kavramasına katkı sağlaması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın