24.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Affedin uzun yaşayın

Affedin uzun yaşayın

Kişisel Gelişim Uzmanı İkbal Kaya özellikle affetmek ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Affetmenin erdemlerini ve hayata kazandırdıklarını anlatan Kaya, birçok sağlık probleminin altında geçmişten gelen kırgınlıkların ve öfkelerin yattığını kaydetti. Kişinin affedici olarak kendini gelecekte karşılaşılması muhtemel onlarca sağlık probleminden kurtarmış olduğunun altını çizen İkbal Kaya, “Affederek, kanser, ülser, reflü, sinirsel rahatsızlıklar, mide ve sindirim problemleri, hafızayla ilgili sorun, cilt sorunları ve daha birçok sağlık sorununa ‘dur’ demiş oluruz. İnsanların günü yaşamaya başlamadıkça, geçmişi unutmayı ve bağışlamayı başaramayacaklarını” dile getirdi.

Affetmek uzun yaşamın anahtarı

Affetmenin uzun yaşamın ilk anahtarı olduğunu anlatan Kaya, şunları söyledi: “İnsanın ruh haliyle sağlığı arasında hafife alınamayacak derecede bir bağ vardır. Bizim negatif duygu ve düşüncelerimiz bizleri, hem psikolojik, hem de fizyolojik açıdan etkiler. Dolayısıyla birini affetmediğimiz zaman vücudumuzda bazı tepkimeler meydana gelir. Bu konuda yapılan pek çok araştırmaya göre, negatif duygular kişilerin hormonal dengelerini bozuyor ve bu dengenin bozulmasıyla birlikte bağışıklık sistemimizde de sorun ortaya çıkmaya başlıyor.”

Affedin güçlenin

Kaya geçmişin kırıntılarıyla uğraşmak yerine geleceğe umutla bakmanın gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Affettiğiniz de insanların acıdığı, üzüldüğü, güçsüz ve zavallı biri olma imajını yıkmış olursunuz. Affettiğiniz de, hayatınızda yepyeni bir sayfa açarsınız. İnsanlar sizin yıkılmadığınızı, dimdik ayakta durduğunuzu görür. Affetmiş olmakla kendinize çok büyük bir değer vermiş olursunuz. Geçmişin kırıntılarıyla yaşayan biri değil, geleceğe umutla bakan biri olursunuz.Bu da kendinize verebileceğiniz en büyük hediyedir. Affederek önünüzde yepyeni olasılıkları var etmeye başlarsınız. Çekim yasasının olumsuz anlamda işlemesini sağlayan en büyük virüsten kendinizi kurtarırsınız. Affetmekle size zarar verdiğini düşündüğünüz insanlara karşı küçülmeyerek kendi gücünüzün farkında olursunuz.”

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/affedin_uzun_yasayin.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın