24.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er Baba Ocağı Arapgir’de

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er Baba Ocağı Arapgir’de

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, seçim çalışmaları kapsamında baba ocağı Arapgir’deydi. Vatandaşlar tarafından girişte coşkuyla karşılanan Er, “Tecrübelerimize dayanarak inşallah geçmişte yaptığımız hizmetlerin 3-5 kat fazlasını yapacağız.” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri Öncesi Yoğun Program

31 Mart yerel seçimleri öncesi çalışmalarına hız veren AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er’in son durağı baba ocağı Arapgir ilçesi oldu. İlçe girişinde kurbanlar kesilerek sevinçle karşılanan Sami Er’e hemşerilerinden büyük ilgi vardı.

İlçe Başkan Adayı Çetin Özdemir’e Destek

İlçedeki programlar çerçevesinde ilk olarak AK Parti Arapgir İlçe Belediye Başkan Adayı Çetin Özdemir’in seçim ofisi açılışına katılan Sami Er, burada yaptığı konuşmada yaklaşan yerel seçimlerde kendisine ve Arapgir adaylarına destek istedi.

AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören’in Konuşması

Programda ilk olarak söz alan AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören, şirin bir ilçe olan Arapgir’in AK Parti hükümetleri döneminde eser ve hizmetlerinden her zaman nasibini aldığını ifade ederek, “Hani derler ya tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmazmış. Elhamdülillah bizim tarlada izimizin olduğuna inanıyoruz.” dedi. Arapgir’e yapılan yatırımlardan da bahseden Gören, doğalgazın ilçeye getirildiğini ve şu anlarda yüzde 60 oranında kullanım olduğunu, bunu kısa sürede yüzde 100’lere çıkarmak hedefinde olduklarını dile getirdi. Yine Arapgir’in altyapısı, içme suyu ishale hattının değişimi, arıtma tesisi gibi hizmetleri de tamamlandığını ifade eden Gören, Arapgir’in bu seçimlerde Cumhur İttifakı olarak AK Parti’yi rekor oyla sandıklarda destekleyeceklerine inandığını ifade etti.

Sami Er’in Konuşması

Daha sonra söz alan AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er de doğup büyüdüğü ve lise öğrenimine kadar kaldığı baba ocağında olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yaklaşan seçimler nedeniyle hemşerilerinin büyük desteğini alacağından şüphesinin olmadığını dile getirdi.

1993 yılında belediyeciliğe başladığının altını çizen Sami Er, “Cumhurbaşkanımızın o efsane belediyecilik ruhu ile o dönem bizimde belediyecilik hayatımız başladı. Allah’a hamd olsun uzun süredir belediyeciliğin tüm alanlarında görev almış bir kardeşiniz olarak Malatya’da da sizlerle birlikte önemli işler yapacağımızı umuyorum.” dedi.

Göreve geldiklerinde Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerde de önemli hizmetlere imza atacaklarını ifade eden Er, Arapgir’de de Çetin Özdemir’in halkın teveccühü ile göreve gelmesi sonucunda uyum içerisinde çalışarak merkezi hükümetin de destekleri doğrultusunda hizmetlerini Arapgirlilerle buluşturacaklarını söyledi.

Arapgirlilerin desteğini her zaman hissettiklerini belirten Er, “31 Mart’ta bir oy bizlere, bir oy Çetin Özdemir’e inşallah. Bunu sizlerden ısrarla talep ediyorum. Cumhurbaşkanımız bizi sizlere emanet etti, sizlerin de bu emanete sahip çıkacağına kuşkumuz yok.” dedi.

Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Konuşmaların ardından AK Parti Arapgir İlçe Belediye Başkan Adayı Çetin Özdemir’in seçim irtibat ofisi dualarla açıldı. Açılışın ardından AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören ile Arapgir Muhtarlar Derneği Başkanı Özgür Çataltaş ve muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, burada da göreve geldiklerinde Arapgir ve Malatya için yapacakları hizmetlerden bahsetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın