20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Ayak bileğinizi inceltecek 3 hareket

Ayak bileğinizi inceltecek 3 hareket

Güzel fiziğe sahip olan kadınların 3 İnceB‘ye (boyun, bel ve bilek) sahip oldukları söylenir. Bu fikir bile sizi spor ve zayıflama konusundaki iç dürtülerinizi harekete geçirmeye sebep olur.
Ayak bilekleri belki de incelmesi en zor bölge olabilir ama düzenli uygulayacağınız 3 egzersiz hareketiyle bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayak bileğinizi inceltecek 3 hareket

Makas egzersizi

Sırt üstü uzandıktan sonra ellerinizi kalçalarınızın altına yerleştirerek belinizi destekleyin. Harekete başlamadan önce karnınızı sıkın. Belinizin düz pozisyonunu bozmadan, bacaklarınızı sanki bir makas gibi yukarı aşağı hareket ettirin. Bacaklarınızın düz olmasına ve hareket bitimine kadar yere değmemesine dikkat edin. Ayak baş parmağınız karşıyı gösterecek şekilde ayağınızı konumlandırın.

İleri-geri çekme hareketleri

Yere oturun ve bacaklarınızı ileriye doğru dimdik uzatın. Ardından ayaklarınızı dizlerinizden kırarak vücudunuza doğru çekin içinizden 10’a kadar sayın. Bu işlemi 3-4 dakika boyunca uygulayın.

Plié squat jump

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun. Ayaklarınızı dışa çevirin ve ellerinizi kalçana koy. Parmak uçlarınızda yükselin, dizlerinizi bükerek uyluklarınız yere paralel oluncaya kadar geriye doğru alçalın. Yerden yukarı zıplayın, ayaklarınızı kalça genişliğinde açık tutun ve parmak uçlarınızla yumuşak bir şekilde yere inin. 5-20 tekrar yapın.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/ayak_bileginizi_inceltecek_3_hareket.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın