13.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Bakan Tüfenkci, Kızılay Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan halka seslendi

Bakan Tüfenkci, Kızılay Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan halka seslendi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kızılay Meydanı'nda, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlara hitap etti.

Bakan Tüfenkci’nin beraberindeki heyette bulunan, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, AK Parti'li bazı milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı ve Bakanlık bürokratları tam kadro olarak nöbete destek verdi.

Bakan Tüfenkci, 15 Temmuz akşamı silahların ve tankların önüne çıkan vatandaşların demokrasi kahramanı olduğunu, darbe girişimine en güzel cevabı milletin verdiğini belirterek, "Millet gereğini yaptı. Bundan sonra da gereğini yapmak bizlere düşüyor. Sizler yanımızda olduğunuz müddetçe bu FETÖ, bu hainler, bu vicdansızlar, adalet, hukuk ve milletin karşısında elbetteki hesabını verecekler. Haktan hukuktan ayrılmadan attıkları her kurşunun hesabını soracağız." dedi.

Tüfenkci, darbe girişimine karşı halkın büyük bir direniş gösterdiğini ifade ederek, bu denli bir mücadelenin dünyada çok nadir görüldüğünü söyledi.

FETÖ'nün bütün uzantılarına karşı en etkin şekilde mücadele edeceklerinin altını çizen Bakan Tüfenkci, "Bundan sonra milletin iradesi dışında hiçbir şey olmayacağını bu meydandan herkese haykırıyorum. Tankları, topları milletin üzerine sürenler, milletin iradesine ipotek koymaya çalışanlar, gasp edenler, en ağır cezaya çarptırılacak. Millet gereğini yaptı bundan sonra da gereğini yapmak bizlere düşüyor. Sizler yanımızda olduğu müddetçe bu FETÖ, bu hainler, bu vicdansızlar adalet, hukuk ve milletin karşısında elbetteki hesabını verecekler. Haktan hukuktan ayrılmadan attıkları her kurşunun hesabını soracağız." diye konuştu.

Bakan Tüfenkci vatandaşlara helva ve pilav dağıttı

Bakan Tüfenkci, Esnaf ve Sanatkârlar Derneği tarafından düzenlenen ahi helvası ve pilavı ikram etkinliğine de katılarak, vatandaşlara helva ve pilav dağıttı. Tüfenkci, basın mensuplarının soruları üzerine, "Esnaflarımız 15 Temmuz'dan itibaren meydanları doldurmaya başladılar. Gündüz dükkânları açık tuttular gece de meydanlarda nöbet tuttular." ifadelerini kullandı.

tufenkci_kizilay

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın