22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Battalgazi Belediyesi, evlenmek için başvuru yapan çiftlere evlilik öncesi danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Battalgazi Belediyesi, evlenmek için başvuru yapan çiftlere evlilik öncesi danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Battalgazi Belediyesi’nden Evlilik Öncesi Danışmanlık Hizmeti

Battalgazi Belediyesi, evlenmek için başvuru yapan çiftlere evlilik öncesi danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Bu hizmet ile çiftlerin birbirlerini daha iyi tanıması, birbirleriyle etkili iletişim kurma yollarını öğrenmesi ve olası sorunlarla nasıl baş edeceğini öğrenmesi hedefleniyor.

Danışmanlık hizmeti Battalgazi Belediyesi bünyesinde çalışan İlişki, Evlilik ve Aile Danışmanı Mehmet Merde tarafından veriliyor. Danışmanlık programı, evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini daha iyi tanımaları, birbirleriyle etkili iletişim kurma yollarını keşfetmeleri ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini öğrenmelerini sağlayan bir eğitim ve danışmanlık programından oluşuyor.

Eğitimde, evlilik ve aile ile ilgili temel bilgiler, yaşam becerileri, aile hukuku ve sağlık konuları ele alınıyor. Eğitim yaklaşık 1 saat sürüyor.

Boşanmaların Önüne Geçilmesi Hedefleniyor

İlişki, Evlilik ve Aile Danışmanı Mehmet Merde, evlilik öncesi danışmanlık hizmetinin boşanmaların önüne geçmeye yardımcı olacağını belirterek, “Bu hizmet ile çiftlerin evlilik öncesi birbirlerini daha iyi tanımasını, birbirleriyle etkili iletişim kurma yollarını öğrenmesini ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini öğrenmesini sağlıyoruz. Bu sayede çiftlerin evliliklerinin daha sağlıklı ve mutlu olmasını hedefliyoruz” dedi.

Çiftler Hizmetten Memnun

Battalgazi Belediyesi’ne nikah için başvuran çiftler, evlilik öncesi danışmanlık hizmetinden memnun olduklarını ifade ettiler.

Damat Cengiz Tanrıkulu, “Evlilik için belediyemize başvurduk. Burada evlilik danışmanı hocamızın bizlere evlilikle ilgili yapmış olduğu bilgilendirmeleri, önerileri, tavsiyeleri dinledik. Bu hizmetten dolayı belediye başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Gelin Rabia Erdem ise “Nikah öncesinde aile danışmanımızla görüştük. Aile danışmanımız bize evlilikle ilgili, evlilik yaşamımızla ilgili birkaç ipucu ve bilgi verdi. Bunları uygulayacağız. Çalışmalarından dolayı Battalgazi Belediyesi personellerine ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Sonuç

Battalgazi Belediyesi’nin başlattığı evlilik öncesi danışmanlık hizmeti, çiftlerin evlilik hayatlarına daha iyi hazırlanmalarına ve evliliklerinin daha sağlıklı ve mutlu olmasını sağlamalarına yardımcı olacak önemli bir hizmet olarak değerlendiriliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın