17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Ağbaba, AKP’nin dillere destan yatırımlarını en iyi Malatya’da görüyoruz

Ağbaba, AKP’nin dillere destan yatırımlarını en iyi Malatya’da görüyoruz

AKP’NİN DİLLERE DESTAN YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR,

AĞBABA; “GÖLET VAR SU YOK, BARAJ VAR KANAL YOK.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AKP’nin dillere destan yatırımlarını en iyi Malatya’da görüyoruz. Söğüt Göleti yapılmış. Gölet var su yok. Baraj yapıyorlar baraj var kanalı yok” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba beraberinde Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve Doğanşehir İlçe Başkanı Kenan Erdem ile birlikte Doğanşehir Söğüt Göletinde incelemelerde bulundu.

5 GÖLETİ 20 YAPTIK AMA…

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Doğanşehir İlçesine bağlı Söğüt Mahallesinde AKP’nin dillere destan icraatlarından birini daha görüyoruz. Söğüt’ün bütün umudu bir göletti. AKP Malatya’ya 5 gölet yapacaktı. Mecliste yaptığımız konuşmalar ve girişimlerimizle dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Malatya’ya yapılacak 5 göleti 20 gölet yaptı. Ama gördüğümüz manzara içler acısı. Söğüt’e gölet yapmışlar ama gölet var su yok. Maalesef gölet çalışmıyor. Bu icraatı tüm Türkiye’nin görmesi lazım. Nasıl ki Malatya’da barajlar var sulama kanalı yoksa göletimiz var suyumuz yok. Buradaki insanlar su bekliyor ama maalesef gölet yıllardır böyle” dedi.

MALATYA ŞANSSIZ BİR KENT

Ağbaba, konuşmasının devamında “2014’te Devlet Su İşleri sitesinde Söğüt Göleti faal olarak gözüküyor. Faal gölet burası. Bu gerçekleri ortaya çıkarmaya devam edeceğiz, bunların sonuna kadar takipçisi olacağız. Malatya’nın en büyük özelliği, çok açılış yapılması. Baraj bir kez yapılıyor, on kez açılıyor. Boztepe Barajını Cumhurbaşkanı her geldiğinde açıyor ama yıllarca sulama kanalı yapmayı unuttular. Malatya şanssız bir kent. Allah bunlara vicdan versin. AK Parti Milletvekillerine sesleniyorum, gelin Söğüt Göleti’ni görün, görün de utanın Malatya’dan.” İfadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın