22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçimler öncesi başkan adaylarına mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçimler öncesi başkan adaylarına mesaj

Ankara, 10 Aralık 2023

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesi kurmaylarıyla yaptığı toplantılarda başkan adaylarının özelliklerini sıraladı.

Erdoğan, “Bize yük olan değil, yük alanlarla yol yürümeliyiz. Partinin oyunu artırmayacaksa, faydadan çok zarar getirecekse, dedikodulara konu olacaksa, bunlarla bizim işimiz olmaz” dedi.

Ayrıca mevcut belediye başkanlarından değişecek olanlarla da temasa geçeceklerini belirten Erdoğan, bu süreci kırıp dökmeden, küskünlüklere yol açmadan götüreceklerini belirtti.

Erdoğan, “Partinin oyunu artıracak, milletimizin teveccühünü kazanacak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek adaylarla seçimlere girmeliyiz” ifadelerini kullandı.

15 Aralık’tan sonra peyderpey aday açıklamaları yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, 2023 seçimleri için adaylık açıklamalarıyla ilgili olarak, “Adaylık açıklamaları konusunda bir çalışma yapılıyor. Bu çalışmayı 15 Aralık’a kadar tamamlayıp, bize getireceklerini söylediler. Biz de bu yapılan çalışmayı gözden geçirerek süratle adım atıp, 2024’e dair Devlet Bahçeli ile bir araya gelip, kararımızı vereceğiz ve yola çıkacağız. 15 Aralık sonrası peyderpey aday açıklamalarımızı yaparız” dedi.

Anket çalışması devam ediyor

AK Parti’de temayül yoklamasının ardından aday belirleme sürecinin ikinci aşamasına geçildi. Seçimi kazanma ihtimali yüksek isimler için anket süreci devam ediyor. Anketlerden çıkan sonuçlar bir rapor halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın