24.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Derme Deresi Projesi Battalgazi’ye Değer Katacak

Derme Deresi Projesi Battalgazi’ye Değer Katacak

DERME DERESİ PROJESİ BATTALGAZİ’YE DEĞER KATACAK

Battalgazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve çalışmaları tüm hızıyla devam eden Derme Deresi Islah Projesi’nde ki saha çalışmalarını Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder yerinde inceledi 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Devlet Su İşleri 9. Bölge Müdürlüğü 92.Şube Müdürü Arif Tüfekçi ile birlikte Battalgazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve çalışmaları tüm hızıyla devam eden Derme Deresi Islah Projesi’ni inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı.

MUHTAR: “BÖLGEMİZ PROJE İLE PRESTİJ KAZANACAK”

Bölgenin değerini ve prestijini yükseltecek bir projeyi Battalgazi Belediyesi’nin hayata geçirdiğini ifade eden Selçuklu Mahalle Muhtarı Halil Ayaz, “Bu proje uzun süre üzerinde çalışılmış ve bizlerinde mücadele verdiği bir çalışmaydı. Proje bir türlü hayata geçmiyordu. Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’in göreve gelmesiyle birlikte proje hayata geçti. Bu proje bölgenin değerini ve prestijini yükseltecek bir projedir. Bir yıl sonra buranın en güzel prestij alanı olacağına inanıyoruz. Emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ediyorum.”

TÜFEKÇİ: “ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR”

Projede 2.kısım taşkın koruma inşaatın devam ettiğinin altını çizen Devlet Su İşleri 9. Bölge Müdürlüğü 92.Şube Müdürü Arif Tüfekçi, “Derme Deresi projesinin 2. kısım taşkın koruma inşaatı devam etmekte. 16 Mart tarihinde sözleşme yapılarak yer teslimi yapıldı. Burada yaklaşık 805 metrelik kanalımızın imalatı söz konusu. Bununda yaklaşık 200 metrelik kısmını tamamladık. Geriye 605 metrelik kısım kaldı. Çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Geri kalan kısmını da inşallah 28 Aralık itibariyle bitirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÜDER: “BÖLGEYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ”

‘Proje ile biz o bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz, bütün amacımız budur’ diyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Özellikle sayın vekilimiz Öznur Çalık’a teşekkür ediyorum. 2019 seçimlerinde önce de Derme Deresi ile ilgili görüşmeler ve çalışmalar vardı. Tabi bizde Derme Deresi’nin ıslah çalışmasının gerekli olduğuna inanıyorduk. Buradaki talepleri bizler göreve geldikten sonra ilgili yerlere ilettik. Bakanımız, Milletvekillerimiz ve DSİ müdürümüzle defalarca görüştük. Derenin ıslah çalışması ile alakalı proje onaylandı. Milletvekilimiz Öznur Çalık hanımefendiye özellikle teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Amacımız bu ıslah çalışmalarını sadece 800 metre ile sınırlı tutmayıp bunun devamını getirmek. Islah çalışmaları devam ediyor. Tamamlandığında Malatya’nın cazibe merkezi olabileceği, insanlarımızın gerek burada kalabileceği gerekse vakitlerini geçirmek adına tercih edebileceği bir mekan olacak. Bu bölgedeki insanlarımızın Kanalboyu, bisiklet yolu, yürüyüş yolu, oturma alanlarını inşallah tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine sunacağız” ifadelerinde bulundu.

“ORASI İÇİNDE AYRI BİR PROJE HAZIRLANACAK”

Devlet Su İşlerinin gerçekleştirdiği ıslah çalışmalarının Aralık ayında tamamlanacağını ifade eden Milletvekili Çalık, “Battalgazi bölgemizde şehrin çevreyolunun altı diye nitelendirilen gelişme konusunda da kuzey ve güney bölgelere göre daha az gelişen ve bu bölgemizde Derme Sulama suyumuzun geçtiği kanallar vardı. Kokusuyla ve çevreye yaşatmış olduğu sıkıntılarla burası tehlike arz eden boyuttaydı. Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder, ıslah edilmesi için bir proje hazırladı. Bu projede emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Derenin ıslah çalışması nasip olursa 2020 yılının Aralık ayında bitecek. Derme sulamanın bütün alanını gözlem altına almış vaziyetteyiz. Biraz evvel genel müdürüm ile konuştuk. Özellikle 800 metrenin üst tarafındaki Uçbağlar Mahallesindeki alan da dahil olmak üzere, orası için de ayrı bir proje hazırlanacak. İnşallah bu kanalın baştan itibaren sonuna kadar ıslah için çalışmalarımızı yapıyoruz. Ben emeği geçen arkadaşları bir kez daha kutluyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın